MIAMI: Dimitrov - Hurkacz 3:6, 6:3, 7:6 (3); Alcaraz - Musetti 6:3, 6:3; A. Zverev - Khachanov 6:1, 6:4; Marozsan - De Minaur 6:4, 0:6, 6:1; Jarry - Ruud 7:6 (3), 6:3; Medvedev - Koepfer 7:6 (5), 6:0; Machac - Arnaldi 6:3, 6:3; Sinner - O'Connell 6:4, 6:3; Rybakina - Sakkari 7:5, 6:7 (4), 6:4; Azarenka - Putintseva 7:6 (4), 1:6, 6:3.

Wygrana Magdy, przegrana Kasi

W kwalifikacjach Polsat Warsaw Open niezwykle interesujące są też pojedynki trzech bardzo zdolnych polskich juniorek.

Magda Linette (na zdjęciu, 700 w rankingu WTA) w świetnym stylu rozpoczęła mecz z Paulą Kanią (565). Sięgnęła po pierwszego seta w 20 minut (6:0). Straciła w nim tylko jeden punkt przy własnym podaniu.

W drugiej partii Magda wygrała 6:1. Przełamała Paulę trzy razy, sama raz straciła podanie. Wygrała 31 piłek, rywalka 18.

Katarzyna Kawa (662) rozpoczęła spotkanie z Anną Chakvetadze (93), która była trzy lata temu piątą tenisistką świata. Kasia od razu przełamała Rosjankę (1:0). Szybko straciła podanie (1:1), ale uzyskała kolejnego breaka (2:1). Polka straciła podanie jeszcze dwa razy. Pierwsza partia 6:2 dla Rosjanki.

W drugim secie (1:2). Obie tenisistki przełamywały się pięciokrotnie. O jednego breaka lepsza była Anna (2:5). Także drugi set 6:2 dla Chakvetadze.