MADRYT: Świątek - Sorribes Tormo 6:1, 6:0; Haddad Maia - Sakkari 6:4, 6:4; Keys - Gauff 7:6 (4), 4:6, 6:4; Jabeur - Ostapenko 6:0, 6:4; Putintseva - Kasatkina 3:6, 6:2, 6:2; Rybakina - Bejlek 6:1, 6:3; M. Andreeva - Paolini 7:6 (2), 6:4; Sabalenka - D. Collins 4:6, 6:4, 6:3; Sinner - Kotov 6:2, 7:5; Khachanov - Cobolli 7:5, 6:4; Auger-Aliassime - Mensik 6:1, 1:0 i krecz Czecha; Ruud - Norrie 6:2, 6:4; Medvedev - Korda 5:7, 7:6 (4), 6:3; Bublik - Shelton 3:6, 7:6 (2), 6:4; Nadal - Cachin 6:1, 6:7 (5), 6:3; Lehecka - Monteiro 6:4, 7:6 (7).

Cenna wygrana Michała!

Michał Przysiężny pokonał Ivana Ljubicica w 1. rundzie Wimbledonu.

Przysiężny776
Ljubicić             563

Relacja LIVE !!!

Michał przełamał Chorwata (2:0). Błyskawiczny rebreak Ivana (2:1). Obaj zawodnicy wygrywali pewnie swoje podania. Bez okazji na kolejne breaki (3:3). Kłopoty Polaka w 7. gemie. Ivan miał breakpointa, którego wykorzystuje (3:4).

Rywal utrzymał serwis (3:5). Tym samym odpowiada Ołówek (4:5). Ljubicić serwował na seta. Michał jednak walczył. Miał trzy szanse na breaka, już pierwszą z nich odrabia stratę (5:5).

Ale w kolejnym Ivan ma okazję znów wyjść na prowadzenie, Polak się jednak wybronił (6:5). Pierwsza piłka setowa dała wygraną Polakowi 7:5.

Ołowek utrzymuje koncentrację, pewnie wygrywa swojego gema (1:0). Podobnie czyni rywal (1:1). Kolejne gemy dla serwujących (4:3). Obaj zawodnicy w dobrej dyspozycji serwisowej (4:4).

Mimo początkowych kłopotów (0:30), Michał utrzymuał serwis (5:4). Nadal bez przełamań (6:6). Przed nami tie-break, z którego zwycięsko (7:5) wyszedł nasz zawodnik.

Trzeci set podobnie jak poprzedni zaczął się od wygrywania swoich podań (2:2). W 7. gemie Michał przełamał podanie Chorwata (4:3). Drugi break skończył seta 6:3 i mecz .

W 2. rundzie Michał spotka się z Yen-Hsun Lu, który 7:5, 6:4, 6:3 pokonał Horacio Zeballosa.