MADRYT: Świątek - Haddad Maia 4:6, 6:0, 6:2; Keys - Jabeur 0:6, 7:5, 6:1; Sabalenka - M. Andreeva 6:1, 6:4; Rybakina - Putintseva 4:6, 7:6 (4), 7:5; Rublev - Alcaraz 4:6, 6:3, 6:2; Auger-Aliassime - Sinner walkower.

Korzeniak przegrała z Tamaelą

Trwa zła passa Anny Korzeniak. Polka uległa Holenderce Elise Tamaeli w meczu pierwszej rundy turnieju w Ołomuńcu.

Korzeniak460
Tamaela616

Ania rozpoczęła spotkanie. Błyskawicznie straciła podanie (0:1), ale szybko wywalczyła rebreaka (1:1). Ania obroniła kolejne breakpointy i wyszła na prowadzenie (2:1). Cała seria przełamań. Korzeniak była lepsza o breaka (4:2), ale Elise odrobiła straty (4:4).

Holenderka zdobyła trzeciego i czwartego gema z rzędu i zarazem pierwszego seta (4:6). Partia trwała aż 61 minut.

W drugim secie, Ania od razu dała się przełamać (0:1), ale zdobyła rebreaka (1:1). Następne pięć gemów również dla Polki (6:1).

Długi gem na otwarcie trzeciej partii. Sięgnęła po niego Holenderka (0:1). Korzeniak straciła serwis trzy razy w trzecim secie (0:6). Do drugiej rundy awansowała Tamaela.

Leworęczna Holenderka ma 26 lat. Zajmuje 321 miejsce w rankingu WTA. W tym sezonie była w finałach zawodów w Stuttgarcie i Bad Saulgau. Stoczyła w 2010 roku dwa pojedynki z polskimi zawodniczkami. Przegrała z Katarzyną Piter i Magdą Linette.