MADRYT: Świątek - Sabalenka 7:5, 4:6, 7:6 (7); Rublev - Fritz 6:4, 6:3; Auger-Aliassime - Lehecka 3:3 i krecz Czecha.

Eliminacje US Open – Jerzyk w drugiej rundzie

Jerzy Janowicz pokonał Duńczyka Frederika Nielsena w meczu pierwszej rundy kwalifikacji do US Open.

Janowicz66
Nielsen43

W pierwszej partii obaj zawodnicy utrzymywali długo swoje podania. O wygranej Jerzyka zdecydował break zdobyty w końcowej fazie seta.

W drugiej nadal obaj tenisiści grali pewnie w swoich gemach serwisowych, w całym meczy Polak i Duńczyk mieli po trzy okazje na breaka.

Większą skuteczność w ich wykorzystaniu wykazał Jerzy. Odebrał serwis przeciwnikowi, utrzymał tą przewagę i zagra w drugiej rundzie.

Spotkanie trwało 73 minuty, bilans punktów wygranych to 62 do 51 dla Janowicza, który wygrywał 92 procent piłek po pierwszym serwisie i 55 procent po drugim.

Kolejnym rywalem łodzianina będzie 23-letni Austriak Andreas Haider-Maurer (215 w rankingu ATP). Mecz zaplanowano jako trzeci od godz. 17.