CINCINNATI: Świątek - Stephens 6:4, 7:5; Keys - Ostapenko 6:4, 7:5; Raducanu - Azarenka 6:0, 6:2; Kvitova - Cirstea 6:2, 6:3; S. Zhang - Alexandrova 6:3, 6:4; Tomljanovic - Badosa 6:7 (3), 6:0, 6:2; Rybakina - Muguruza 6:3, 6:1; Riske-Amritraj - Bouzkova walkower; Fritz - Kyrgios 6:3, 6:2; Shelton - Ruud 6:3, 6:3; Bautista Agut - Giron 6:3, 6:3; Coric - Nadal 7:6 (9), 4:6, 6:3; Korda - Tiafoe 4:6, 6:1, 6:4; Auger-Aliassime - De Minaur 6:3, 6:2.
Polska Liga Tenisa

Eliminacje US Open – Jerzyk w drugiej rundzie

Jerzy Janowicz pokonał Duńczyka Frederika Nielsena w meczu pierwszej rundy kwalifikacji do US Open.

Janowicz66
Nielsen43

W pierwszej partii obaj zawodnicy utrzymywali długo swoje podania. O wygranej Jerzyka zdecydował break zdobyty w końcowej fazie seta.

W drugiej nadal obaj tenisiści grali pewnie w swoich gemach serwisowych, w całym meczy Polak i Duńczyk mieli po trzy okazje na breaka.

Większą skuteczność w ich wykorzystaniu wykazał Jerzy. Odebrał serwis przeciwnikowi, utrzymał tą przewagę i zagra w drugiej rundzie.

Spotkanie trwało 73 minuty, bilans punktów wygranych to 62 do 51 dla Janowicza, który wygrywał 92 procent piłek po pierwszym serwisie i 55 procent po drugim.

Kolejnym rywalem łodzianina będzie 23-letni Austriak Andreas Haider-Maurer (215 w rankingu ATP). Mecz zaplanowano jako trzeci od godz. 17.