MADRYT: Świątek - Keys 6:1, 6:3; Rublev - Alcaraz 4:6, 6:3, 6:2; Fritz - F. Cerundolo 6:1, 3:6, 6:3; Auger-Aliassime - Sinner walkower.

Isia pokonała Date-Krumm

Agnieszka Radwańska wygrała z Kimiko Date-Krumm w meczu pierwszej rundy Australian Open.

A. Radwańska647
K. Date-Krumm465

W pierwszym secie doszło do pięciu przełamań. O jedno lepsze była Isia i zwyciężyła (6:4). Agnieszka zaserwowała trzy asy, popełniła dziesięć niewymuszonych błędów. Japonka miała ich aż dwadzieścia dwa.

Drugą partię Polka rozpoczęła żle. Już w pierwszym gemie straciła podanie (0:1). Kolejne wygrywane są przez serwujące (4:5). Aga obroniła pierwszą piłkę setową, ale druga dała wygraną Kimiko (6:4).

Krakowianka obroniła dwa breakpointy (1:0). W trzecim gemie Japonka wywalczyła breaka (1:2). Po zaciętej walce dołożyła własne podanie (1:3) i po raz drugi przełamała serwis Radwańskiej (1:4).

Isia poprosiła o przerwę medyczną. Po powrocie na kort błyskawicznie odrobiła część strat (2:4) i pewnie wygrała gema przy swoim serwisie (3:4).

Wywalczyła drugiego breaka i wyrównała stan seta (4:4), ale w kolejnym gemie po raz trzeci straciła podanie (4:5). Natychmiast jednak odpowiedziała rebreakiem (5:5).

Agnieszka utrzymała serwis (6:5) i czwartym przełamaniem zakończyła seta (7:5). W drugiej rundzie jej rywalką będzie Chorwatka Petra Martic (140 w rankingu WTA).