MADRYT: Świątek - Sorribes Tormo 6:1, 6:0; Haddad Maia - Sakkari 6:4, 6:4; Keys - Gauff 7:6 (4), 4:6, 6:4; Jabeur - Ostapenko 6:0, 6:4; Putintseva - Kasatkina 3:6, 6:2, 6:2; Rybakina - Bejlek 6:1, 6:3; M. Andreeva - Paolini 7:6 (2), 6:4; Sabalenka - D. Collins 4:6, 6:4, 6:3; Sinner - Kotov 6:2, 7:5; Khachanov - Cobolli 7:5, 6:4; Auger-Aliassime - Mensik 6:1, 1:0 i krecz Czecha; Ruud - Norrie 6:2, 6:4; Medvedev - Korda 5:7, 7:6 (4), 6:3; Bublik - Shelton 3:6, 7:6 (2), 6:4; Nadal - Cachin 6:1, 6:7 (5), 6:3; Lehecka - Monteiro 6:4, 7:6 (7).

Wimbledon: Kubot lepszy od Monfilsa!!!

Łukasz Kubot wygrał z Gaelem Monfilsem pojedynek o czwartą rundę Wimbledonu.

Kubot6366
Monfils             3633

Polak przełamał rywala już w pierwszym gemie (1:0). Utrzymał podanie (2:0). Monfils otworzył konto w meczu (2:1).

Kubot uzyskał podwójnego breaka (4:1), ale Gael odrobił część strat (4:3). Łukasz przełamał Francuza po raz trzeci. Wygrał pierwszego seta (6:3).

Monfils świetnie rozpoczął drugą partię (0:2). Polak obronił się przed podwójnym breakiem (2:3). Niestety, w dziewiątym gemie stracił ponownie podanie. Przegrał drugiego seta (3:6).

W trzecim secie bez przełamań (3:3). W czwartym gemie Luki wybronił się przed strata podania. W siódmym Polak zmarnował breakpointa i w tym momencie mecz przerwał deszcz.

Po wznowieniu gry w sobotę Łukasz przełamał Francuza (4:3). Utrzymał własne podanie (5:3). Pierwszą piłką setową w gemie Gaela wygrał (6:3).

Polak obronił breakpointa (1:0). Sam swojej szansy nie zmarnował. Wywalczył breaka (2:0).

Następne gemy dla podających (5:3). Kubot wyrzucił piłkę na aut przy pierwszym meczbolu. Drugi dał mu zwycięstwo (6:3) i awans do czwartej rundy.

Rywalem Łukasza w walce o ćwierćfinał będzie Hiszpan Feliciano Lopez.

Francuz jest ósmy w rankingu ATP. Zwyciężał w trzech zawodowych turniejach. Pierwszy sukces odniósł w Sopocie w 2005 roku. 24-latek od lat uchodzi za wielką nadzieję francuskiego tenisa. Zdecydowanie lepiej radzi sobie jednak na mączce i kortach twardych. W Wimbledonie nigdy jeszcze nie udało mu się przejść trzeciej rundy.