ROTTERDAM ATP 500: Bublik - A. Zverev 7:5, 6:3; Lajovic - Medvedev 7:6 (4), 6:4; Paul - Sonego 6:4, 7:6 (7); Goffin - Stuff 6:4, 6:0; Nishikori - De Minaur 6:3, 2:6, 7:5; Davidovich Fokina - Bautista Agut 6:2, 7:6 (3); Chardy/F. Martin - Koolhof/Kubot 6:4, 6:3; DOHA WTA 500: Kontaveit - Kerber 6:1, 6:4; Azarenka - Siegemund 6:4, 6:2; Kvitova - Pavlyuchenkova 6:1, 6:3; Svitolina - Doi 6:1, 6:2; Pegula - Ostapenko 6:2, 7:5; Sakkari - Keys 6:2, 6:2; LYON WTA 250: Golubic - Lapko 5:7, 6:4, 6:3; Burel - Cornet 6:1, 1:6, 6:3; Tauson - Babos 6:2, 6:3; Ferro - Martincova 6:2, 4:1 i krecz Czeszki; Ninomiya/Voracova - Fręch/Kawa 6:2, 6:4.

Wimbledon: Kubot lepszy od Monfilsa!!!

przez maka

Łukasz Kubot wygrał z Gaelem Monfilsem pojedynek o czwartą rundę Wimbledonu.

Kubot 6 3 6 6
Monfils              3 6 3 3

Polak przełamał rywala już w pierwszym gemie (1:0). Utrzymał podanie (2:0). Monfils otworzył konto w meczu (2:1).

Kubot uzyskał podwójnego breaka (4:1), ale Gael odrobił część strat (4:3). Łukasz przełamał Francuza po raz trzeci. Wygrał pierwszego seta (6:3).

Monfils świetnie rozpoczął drugą partię (0:2). Polak obronił się przed podwójnym breakiem (2:3). Niestety, w dziewiątym gemie stracił ponownie podanie. Przegrał drugiego seta (3:6).

W trzecim secie bez przełamań (3:3). W czwartym gemie Luki wybronił się przed strata podania. W siódmym Polak zmarnował breakpointa i w tym momencie mecz przerwał deszcz.

Po wznowieniu gry w sobotę Łukasz przełamał Francuza (4:3). Utrzymał własne podanie (5:3). Pierwszą piłką setową w gemie Gaela wygrał (6:3).

Polak obronił breakpointa (1:0). Sam swojej szansy nie zmarnował. Wywalczył breaka (2:0).

Następne gemy dla podających (5:3). Kubot wyrzucił piłkę na aut przy pierwszym meczbolu. Drugi dał mu zwycięstwo (6:3) i awans do czwartej rundy.

Rywalem Łukasza w walce o ćwierćfinał będzie Hiszpan Feliciano Lopez.

Francuz jest ósmy w rankingu ATP. Zwyciężał w trzech zawodowych turniejach. Pierwszy sukces odniósł w Sopocie w 2005 roku. 24-latek od lat uchodzi za wielką nadzieję francuskiego tenisa. Zdecydowanie lepiej radzi sobie jednak na mączce i kortach twardych. W Wimbledonie nigdy jeszcze nie udało mu się przejść trzeciej rundy.

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności