MADRYT: Świątek - Haddad Maia 4:6, 6:0, 6:2; Keys - Jabeur 0:6, 7:5, 6:1; Sabalenka - M. Andreeva 6:1, 6:4; Rybakina - Putintseva 4:6, 7:6 (4), 7:5; Rublev - Alcaraz 4:6, 6:3, 6:2; Auger-Aliassime - Sinner walkower.

Sydney WTA – Radwańska znów w finale!

Agnieszka Radwańska zagra w drugim finale w tym sezonie.

Polka (4 w rankingu WTA) odniosła już osiem zwycięstw z rzędu. Triumfowała w turnieju Auckland (pięć wygranych). W Sydney pokonała trzy rywalki.

W półfinale wygrała z Chinką Na Li (6) 6:3, 6:4. Poprawiła bilans gier z zawodniczką z Azji na 4:5.

Przebieg meczu

Krakowianka przełamała Chinkę w pierwszym gemie (1:0). W drugim obroniła breakpointa (2:0). W ósmym Li zmarnowała kolejną szansę na rebreaka (5:3). W następnym Radwańska po raz drugi odebrała podanie prżeciwniczce (6:3).

W pierwszej partii Agnieszka dobrze serwowała. Grała agresywnie z głębi kortu. Atakowała też przy siatce (5/6 wygranych akcji). Na Li popełńiła aż 23 niewymuszone błędy.

Polka na sucho wygrała dwa pierwsze gemy drugiego seta (2:0). Po raz pierwszy nie utrzymała serwisu (2:1), ale szybko odpowiedziała kolejnym breakiem (3:1).

Isia obroniła dwa breakpointy (5:2). Nieskutecznie serwowała na seta (5:4). Zmarnowała cztery piłki meczowe.

Ósmy meczbol przy podaniu Chinki dał Radwańskiej zwycięstwo w partii (6:4) i całym pojedynku.