Polski Tenis

WYNIKI

SOFIA ATP 250: Verdasco - Basilashvili 7:6 (1), 7:5; Struff - Lajovic 4:6, 6:3, 6:2; Sonego - Zapata Miralles 6:3, 6:4; Huesler - Blancaneaux 6:4, 6:4; TEL AWIW ATP 250: Safiullin - Etcheverry 6:1, 6:4; Andujar - Monteiro 7:6 (3), 6:1; Lestienne - Mannarino 7:6 (2), 6:4; SEUL ATP 250: Shapovalov - Munar 7:5, 6:4; Daniel - E. Gomez 6:4, 6:4; Albot - S. Johnson 7:6 (3), 7:6 (3); PARMA WTA 250: Kovinic - Stephens 7:5, 2:6, 7:5; Zanevska - Galfi 6:1, 6:3; Sherif - Waltert 6:3, 7:6 (1); Kania-Choduń/Voracova - Bondar/Zimmermann 6:4, 6:3; TALLIN WTA 250: Haddad Maia - Noskova 6:1, 7:5; Muchova - Golubic 4:6, 6:0, 6:2; S. Zhang - V. Kuzmova 7:6 (4), 7:6 (8); Bencic - Boulter 6:4, 6:7 (2), 6:3.
Polska Liga Tenisa

AGL Loy Yang Traralgon Junior International

Najlepsi polscy juniorzy rywalizowali w turnieju ITF AGL Loy Yang Traralgon Junior International.

Zawody w australijskim Traralgon (na kortach twardych, kategoria grade 1) były ostatnim testem przed wielkoszlemowym występem w Melbourne. Na starcie zabrakło jedynie Igi Świątek (26 ITF).

Nasz kraj reprezentowali: Anna Hertel (47 ITF), Stefania Rogozińska-Dzik (90), Daniel Michalski (22) i Wojciech Marek (47).

W singlu Rogozińska-Dzik pokonała Japonkę Himeno Sakatsume (134) 7:6 (7), 6:2, ale uległa Szwajcarce Lulu Sun (22) 3:6, 0:6. Hertel nie sprostała Australijce Anastazji Berezov (522) 4:6, 2:6.

Michalski wygrał z czwartym juniorek świata Argentyńczykiem Sebastianem Baezem (4) 4:6, 6:2, 7:5, zdolnym Bułgarem Adrianem Andreevem (23) 6:4, 2:6, 6:3 i Holendrem Jesperem De Jongiem (61) 6:4, 1:6, 6:2. W ćwierćfinale uległ Szkotowi Aidanowi McHugh (27) 4:6 i krecz z powodu kontuzji nogi.

Marek przegrał z Argentyńczykiem Thiagiem Agustinem Tirante (11) 6:7 (4), 6:7 (4).

W deblu Hertel i Czeszka Karolina Berankova przegrały z Ukrainką Viktoriją Demą i Amerykanką Alexą Noel (duet nr 5) 4:6, 7:6 (4), 5:10.

Rogozińska-Dzik i Brytyjka Gemma Heath wygrały z Rosjanką Darią Frayman i Włoszką Lisą Piccinetti 6:2 i krecz oraz Japonkami Ayumi Miyamoto i Anri Nagatą 6:3, 2:6, 12:10. W ćwierćfinale przegrały z Tajwanką Joanną Garland i Japonką Himari Sato 1:6, 6:4, 1:10.

Michalski i Chorwat Admir Kalender pokonali Amerykanina Tristana Boyera i Argentyńczyka Juana Manuela Cerundolo (nr 4) 6:4, 5:7, 10:7 oraz Australijczyka Thomasa Bosancicia i Brytyjczyka George’a Loffhagena 7:5, 6:4. W ćwierćfinale oddali walkowerem mecz z De Jongiem i Turkiem Yanki Erelem.

Marek i Tajwańczykiem Chun Hsin Tseng wygrali ze Szwedem Erikiem Greveliusem i Japończykiem Hikaru Shiraishi 6:4, 5:7, 10:8, Szwajcarami Aaronem Schmidem i Damienem Wengerem 6:4, 6:3 oraz Holendrem Lodewijkiem Weststrate i Włochem Giulio Zeppierim 6:2, 4:6, 10:4.

W półfinale byli lepsi od De Jonga i Erela 7:6 (3), 6:3. W finale pokonali Australijczyka Rinkiego Hijikatę i Japończyka Taiseia Ichikawę 7:6 (1), 6:4.

Drabinki

Kategoria: ITF Juniors