Polski Tenis

WYNIKI

SOFIA ATP 250: Majchrzak - Otte 4:6, 6:2, 6:4; Huesler - Carreno Busta 6:3, 3:6, 6:2; Rune - Sonego 6:7 (1), 6:4, 6:3; Struff - Humbert 6:3, 6:1; Sinner - Borges 6:3, 6:4; SEUL ATP 250: Ruud - Jarry 6:2, 3:6, 6:3; Nishioka - Daniel 6:2, 6:4; Norrie - Uchida 6:2, 6:2; Brooksby - Kwon 6:3, 6:4; Kovacevic - Tseng 7:6 (5), 6:7 (4), 6:2; McDonald - S. Mochizuki 6:3, 6:4; TEL AWIW ATP 250: Djokovic - Andujar 6:0, 6:3; V. Pospisil - Leshem 6:3, 6:2; Lestienne - Ruusuvuori 6:4, 6:2; L. Broady - Van de Zandschulp 6:4, 4:6, 6:3; Rinderknech - Schwartzman 6:3, 2:6, 7:6 (7); TALLIN WTA 250: Kontaveit - Martincova 6:2, 6:1; Kanepi - A. Li 7:5, 7:5; Bonaventure - Teichmann 7:6 (8), 6:3; Vekic - S. Zhang 6:2, 6:4; PARMA WTA 250: Sherif - L. Davis 7:6 (2), 6:3; Kovinic - Paolini 6:4, 6:4; Sakkari - Zanevska 2:6, 6:4, 6:4; A. Bogdan - Begu 6:2, 7:6 (6); Kania-Choduń/Voracova - Paolini/Trevisan 6:2, 6:4.
Polska Liga Tenisa

Angie Cup – Shoshyna znów najlepsza

Anastazja Shoshyna i Julia Oczachowska zdominowały rywalizację w 10. edycji Angie Cup w Puszczykowie.

Zmagania rozegrano w ramach halowego, ogólnopolskiego turnieju klasyfikacyjnego. Walkę zawodniczek obserwowała Angelique Kerber.

Ukrainka z licencją PZT Shoshyna (AT Angelique Kerber Puszczykowo) nie straciła seta w całej imprezie. W finale pokonała Oczachowską (ITT Goplania Inowrocław).

W grze podwójnej Marta Dyba (Tennis Club Piekary Śląskie) i Shoshyna wygrały w finale z Pauliną Jastrzębską i Dorotą Szczygielską (obie SKT Sopot).

SINGIEL

Pierwsza runda: Rutkowska – J. Skrzypczyńska 6:2, 7:6 (5); Kunat – Pietraszkiewicz 6:3, 6:0; Szczygielska – Mencwel 3:6, 7:5, 7:6 (2); Rojek – Górczyńska 6:2, 6:3.

Druga runda: Shoshyna – Rutkowska 6:2, 6:0; Kostek – Kulig 6:2, 6:2; Przybylska – Kunat 4:6, 6:4, 6:4; Furmaniak – Grzywocz 6:2, 6:1; Dyba – Szczygielska 7:6 (1), 6:3; Sierzputowska – Gałka 6:0, 6:4; Oczachowska – Furmaniak 6:3, 6:2; Jastrzębska – Rojek 6:3, 6:1.

Ćwierćfinały: Shoshyna – Kostek 6:0, 6:0; Furmaniak – Przybylska 6:2, 7:6 (5); Sierzputowska – Dyba 6:4, 6:2; Oczachowska – Jastrzębska 6:1, 6:3.

Półfinały: Shoshyna – Furmaniak 6:0, 6:0; Oczachowska – Sierzputowska 6:3, 6:2.

Finał: Shoshyna – Oczachowska 6:4, 7:5.

DEBEL

Pierwsza runda: Dyba/Shoshyna – bye; Falkowska/Rutkowska – Furmaniak/J. Skrzypczyńska 6:0, 6:3; Jastrzębska/Szczygielska – Kunat/Rojek 6:0, 6:4; Górczyńska/Sierzputowska – Gałka/Pryzbylska 6:0, 6:4.

Półfinały: Dyba/Shoshyna – Falkowska/Rutkowska 7:6 (4), 7:6 (2); Jastrzębska/Szczygielska – Górczyńska/Sierzputowska 6:2, 7:5.

Finał: Dyba/Shoshyna – Jastrzębska/Szczygielska 7:6 (2), 6:2.

Kategoria: HOTK