Logo Polski Tenis

WYNIKI

GSTAAD: Minella - Bouchard 7:6 (5), 1:0 i krecz Kanadyjki; Minella - Vondrousova 4:6, 6:2, 6:2; BUKARESZT: Martic - Buzarnescu 6:4, 6:4; Sevastova - Hercog 6:1 i krecz Słowenki; BASTAD: Fognini - Verdasco 6:1, 4:6, 7:5; Gasquet - Laaksonen 6:2, 6:3; UMAG: G. Pella - Haase 6:3, 1:6, 6:2.

Aktualności

Antalya ITF – ćwierćfinały Chadaja i Smoły

Biało-czerwoni tenisiści kontynuują rywalizację w futuresach ITF w tureckiej Antalyi.

W kolejnych zawodach Tennis Organisation Cup (korty ziemne, 15 tys. $ w puli nagród) w drabinkach głównych walczyli: Adam Chadaj, Maciej Smoła i Patryk Królik.

Chadaj (rozstawiony z nr 8) wygrał z Gruzinem Goergem Tsivadze 6:3, 3:6, 6:0 i Rumunem Lucą Georgem Tatomirem 6:2, 2:6, 7:6 (5). W ćwierćfinale przegrał z Argentyńczykiem Dante Gennaro (nr 4) 3:6, 3:6.

Smoła pokonał Rumuna Vasile Antonescu (nr 6) 6:7 (6), 6:4, 6:2 i Chorwata Duje Kekeza 6:7 (4), 6:3, 6:2. W ćwierćfinale uległ Austriakowi Alexandrowi Erlerowi 2:6, 1:6.

Królik nie sprostał Tatomirowi 3:6, 4:6.

W eliminacjach Królik był lepszy od Bośniaka Amara Avdovicia 6:4, 7:5 i Argentyńczyka Gregoria Cordonniera 7:6 (3), 6:7 (4), 6:2. Natomiast Dominik Nazaruk przegrał z Rumunem Valentinem Vantą 4:6, 6:0, 6:7 (8).

W deblu Smoła i Alexander Pavlioutchenkov (nr 1) pokonali Amerykanina Samuela Tella Gurar i Gruzina Giorgiego Javakhishvilego 6:3, 6:2, ale przegrali Ukraińcem Vladyslavem Orlovem i Tsivadze 6:2, 4:6, 6:10.

Chadaj i Królik wygrali z Bośniakiem Darko Bojanoviciem i Austriakiem Alexandrem Erlerem (nr 4) 7:6 (4), 6:3. Bez walki zwyciężyli w ćwierćfinałowym meczu z Cordonnierem i Gennaro. W półfinale ulegli Orlovovi i Tsivadze 2:6, 2:6.

Drabinki

W kwalifikacjach kobiet Aleksandra Buczyńska pokonała Rumunkę Andrę Marię Nitescu 6:1, 6:0, ale uległa Rumunce Teodorze Stindze 1:6, 0:6.

W deblu Buczyńska i Chorwatka Ena Kajevic (nr 4) były skuteczniejsze od Stingi i jej rodaczki Ioany Toanchiny 3:6, 6:2, 10:2 oraz Mołdawianki Julii Helbet i Rosjanki Darii Solovyevej 6:2, 5:7, 10:2.

W półfinale przegrały z Rosjankami Anastazją Kharitonovą i Darią Nazarkiną 0:6, 3:6.

Drabinki

Kategoria: ITF