Polski Tenis

WYNIKI

STUTTGART ATP 250: Musetti - Koepfer 6:7 (9), 7:6 (5), 63 Tiafoe - Hanfmann 7:5, 7:6 (5); Bublik - Medjedovic 6:1, 7:6 (4); Draper - Giron 6:4, 3:6, 6:3;  'S-HERTOGENBOSCH ATP 250: Brouwer - Mannarino 6:3, 6:3; Griekspoor - McDonald 6:3, 7:6 (5); Humbert - Fils 6:3, 7:6 (1).

Afrykańscy bracia jako duże nadzieje tenisa w Szwecji

Był finalistą Rolanda Garrosa i półfinalistą Australian Open w 2000 roku. Dotarł na drugie miejsce w rankingu ATP.

Rozmowa z MAGNUSEM NORMANEM

Ostatnio był Pan kojarzony z faktu że jest szkoleniowcem Robina Soderlinga …

– Tak, pracowaliśmy z Robinem przez ponad dwa lata, od końca 2008 roku do końca zeszłego sezonu. Potem jego trenerem został Włoch Claudio Pistolesi, a od maja pracuje z Fredrikiem Rosengrenem, który zresztą swego czasu był także moim trenerem. Zresztą nie tylko moim, bo Fidde (przydomek Rosengrena – przyp.) opiekował się też między innymi Mario Ancicem czy Jonasem Bjorkmanem. Uważam że to dobry wybór, poza tym Robin ma do niego duży szacunek, zresztą znali się ze sobą od dawna i uznał że to jedyny słuszny kandydat do pomocy w poprawie jego gry.

Borg, Wilander, Edberg, Enqvist, Norman, Soderling … Tych nazwisk raczej nie trzeba tłumaczyć kibicom tenisa. Dzięki nim Szwecja jest znana na kortach całego świata. Czy widzi już Pan jakiś ewentualnych kandydatów do kontynuacji dzieła tych wybitnych zawodników, którzy by również godnie walczyli dla zespołu Trzech Koron?

– Myślę że Elias Ymer, może być przyszłością szwedzkiego tenisa, jest to bardzo zdolny i ciekawy młody zawodnik.

A ile ma lat i co może Pan więcej o nim powiedzieć?

– Chłopiec ma 15 lat. Wygrał w tym roku Młodzieżową Olimpiadę w Turcji, był także finalistą Mistrzostw Europy. Co ciekawe Elias ma także młodszego o dwa lata brata, który gra w tenisa i także jest bardzo dobry. Warto nadmienić że w zeszłym roku był w półfinale mocno obsadzonego turnieju Orange Bowl. Mikael Ymer. Chyba nie muszę mówić kto jest ich trenerem (uśmiech).

Rozmawiał Jan Stański z portalu love4tennis.pl

Cała rozmowa z Magnusem Normanem – Kliknij tutaj

Kategoria: