MADRYT: Sabalenka - Linette 6:4, 3:6, 6:3; Rybakina - Bronzetti 6:4, 6:3; Pavlyuchenkova - D. Saville 6:1, 6:4; A. Krueger - Alexandrova 6:3, 6:3; M. Andreeva - Noskova 4:6, 6:3, 6:3; C. Garcia - Xinyu Wang 6:1, 6:4; Paolini - Jimenez Kasintseva 6:0, 6:1; F. Cerundolo - Marozsan 6:2, 7:6 (5); Seyboth Wild - Musetti 6:4, 6:4; T. Paul - L. Klein 6:7 (5), 6:1, 6:4; Rublev - Bagnis 6:1, 6:4; Altmaier - Fils 6:2, 6:3; Davidovich Fokina - J. Shang 7:5, 6:3.

Aga nie zagra w półfinale

Agnieszka Radwańska przegrała pojedynek ćwierćfinałowy z Venus Wlliams 3:6, 1:6. To piąta porażka Polki w jej rywalizacji z Amerykanką.

Venus pewnie wygrywa pierwszego gema. Amerykanka wykorzystała drugiego breakpointa i prowadziła 0:2. Agnieszka odrobiła straty (1:2). Obie zawodniczki grały z bandażami na prawych udach. Dwa podwójne błędy serwisowe i kłopoty Agi. Świetne minięcie (40:40), gem dla Polki ((2:2). Williams świetnie serwowała, wygrała swoje podanie do 0 (2:3).

Isia zaczęła grać coraz pewniej (3:3). Venus wyrzuciła piłkę na aut, breakpoint dla Agi, ale obroniony. Kolejny błąd Amerykanki i druga szansa dla Polki, ale Williams zagrywa smecza (40:40). Mimo problemów Venus wygrała swojego gema (3:4).

Polka popełniła dwa błędy serwisowe (15:40) i straciła podanie (3:5). Trzy setbole, pierwszy obroniony, ale przy drugim Aga wyrzuciła piłkę na aut. Set dla Venus 6:3. Trwał 42 minuty, stosunek wygranych punktów 37 do 27.

Druga partia rozpoczęła się od przełamania i prowadzenia Amerykanki (0:1). Mamy powtórkę z pierwszego seta (0:2). Aga wygrała pierwszego gema w tej partii (1:2). Mimo dwóch błędów serwisowych Venus wygrała podanie (1:3), wykorzystała drugiego breakpointa w piątym gemie i prowadziła już z przewagą dwóch przełamań (1:4).

Kolejna długa wymiana zakończona błędem Amerykanki (40:40), ale ratuje się z kłopotów świetnym serwisem (1:5).

Mimo prowadzenia 30:0, Venus przełamała Agę po raz trzeci. Druga partia wygrana przez Wlliams 6:1. I to ona awansuje do półfinału.