Polski Tenis

WYNIKI

ANDORA WTA 125: Cornet - Buyukakcay 1:6, 7:6 (4), 6:3; Charaeva - Dodin 3:6, 6:2, 6:2; Naef - Bucsa 4:6, 6:3, 6:4; Parrizas Dias - Tig 7:5, 6:2; E. Andreeva - Bandecchi 6:3, 6:4; Bassols Ribera - Noha Akugue 6:3, 7:5; BUENOS AIRES WTA 125: Pigossi - Romero Gormaz 6:4, 4:6, 6:4; Loeb - Papamichail 6:3, 6:2; Estable - Perez Alcarcon 6:2, 1:6, 6:2; Perrin - C. Alves 6:2, 6:1; Hercog - Monnet 6:4, 0:2 i krecz Francuzki.
Polska Liga Tenisa

Aga Radwańska będzie operowana

Agnieszka Radwańska zdecydowała się na operację kontuzjowanej stopy. Zabieg już w czwartek przeprowadzi dr Mariusz Bonczar.

Przypomnijmy, że krakowianka w sierpniu, tuż przed US Open, złamała małą kostkę palca u stopy. Mimo kontuzji nie zrezygnowała jednak ze startów.

Zdecydowała się na wyjazd do Azji, aby w Tokio i Pekinie bronić punktów (1050) wywalczonych w ubiegłym sezonie. Grała na środkach przeciwbólowych oraz w specjalnej ortopedycznej wkładce do buta.

Niestety ból okazał sie zbyt duży. Po przegraniu w pierwszej rundzie China Open z Niemką Angelique Kerber podjęła decyzję o zakończeniu sezonu.

Miała nadzieję, że uda się jej wyleczyć stopę, odpocząć i wrócić na Australian Open. Kontuzja jednaka okazała się poważniejsza. Po czwartkowej operacji naszą najlepszą zawodniczkę czeka długi powrót do zdrowia.

Isia przez trzy tygodnie po zabiegu będzie chodziła o kulach. Potem przed nią nawet trwająca trzy miesiące rehabilatacja. Start w Australii stoi więc pod znakiem zapytania.

21-latka zdecydowała się „zamrozić” miejsce w rankingu WTA, zajmuje 14 pozycję. Zgodnie z regulaminem WTA po sześciu miesiącach nieobecności tenisistka – zgłaszając się do turniejów – będzie traktowana tak jakby zajmowała pozycję sprzed kontuzji.

Trzymamy kciuki za udany zabieg i życzymy szybkiego powrotu na kort!

Kategoria: