MADRYT: Sabalenka - Linette 6:4, 3:6, 6:3; Rybakina - Bronzetti 6:4, 6:3; Pavlyuchenkova - D. Saville 6:1, 6:4; A. Krueger - Alexandrova 6:3, 6:3; M. Andreeva - Noskova 4:6, 6:3, 6:3; C. Garcia - Xinyu Wang 6:1, 6:4; Paolini - Jimenez Kasintseva 6:0, 6:1; F. Cerundolo - Marozsan 6:2, 7:6 (5); Seyboth Wild - Musetti 6:4, 6:4; T. Paul - L. Klein 6:7 (5), 6:1, 6:4; Rublev - Bagnis 6:1, 6:4; Altmaier - Fils 6:2, 6:3; Davidovich Fokina - J. Shang 7:5, 6:3.

Agnieszka pokonała Shvedovą

Agnieszka Radwańska wygrała z Jarosławą Shvedovą w pierwszej rundzie turnieju w Madrycie.

A. Radwańska266
J. Shvedova613

Isia straciła podanie już w pierwszym gemie. Shvedova utrzymała serwis (0:2). Pierwszy as i gem Polki (1:2).

Radwańska zmarnowała szansę na rebreka (1:3). Rywalka świetnie serwuje (2:4). Agnieszka po raz drugi została przełamana (2:5).

Wyrażnie przegrała pierwszego seta (2:6) po 34 minutach. Wygrała zaledwie 19 z 50 akcji.

W drugiej partii bez przełamań do stanu 2:1. W czwartym gemie Aga odebrała podanie przeciwniczce do zera (3:1). Swoje wygrała na sucho (4:1).

Równie łatwo po raz kolejny przełamała Kazaszkę (5:1). Wygrała seta (6:1).

W pierwszym gemie Agnieszce udało się doprowadzić do równowagi, jednak to rywalka rozstrzygnęła go na swoją korzyść (0:1). Kolejne gemy solidarnie dla podających (2:2).

W końcu Polce udało się wygrać gem przy podaniu Shvedovej (3:2) i własne podanie, choć przegrywała już 0-30 (4:2). Dorzuca kolejny gem serwisowy – bez straty punktu (5:3).

Wykorzystuje drugiego meczbola przy podaniu Jarosławy i wygrywa całe spotkanie (6:3).

Polka z zawodniczką z Kazachstanu grała do tej pory trzykrotnie. Wygrała dwa pierwsze spotkania – US Open 2008 – 6:4, 6:2 i Miami 2010 – 6:1, 6:4. Uległa jej w Roland Garros 2010 – 5:7, 3:6.