Polski Tenis

WYNIKI

JASSY WTA 125: Chwalińska - Herdzelas 6:2, 6:1; Masarova - Tjandramulia 6:0, 6:0; Ormaechea - Tanasie 7:5, 6:3; Gorgodze - Burel 7:5, 6:0; Zakharova - Prisacariu 6:0, 6:3; Mladenovic - Lukas 2:6, 7:6 (5), 6:3; Astakhova - Bara 6:3, 6:3; Jani - Szabo 6:1, 6:2; P. Udvardy - Papamichail 6:3, 7:5; Cadantu-Ignatik - Vikhlyantseva 6:4, 6:3.
Polska Liga Tenisa

Agnieszka poleciała do Azji

Agnieszka Radwańska planuje w przyszłym tygodniu start w dużym turnieju w Tokio, a w następnym w Pekinie.

Polka ma w Azji do obrony 1050 punktów w rankingu WTA. Za półfinał w stolicy Japonii, w którym uległa Marii Szarapowej – 350. W Pekinie za finał, przegrany z Swietłaną Kuznetsową – 700.

Jak sie jednak okazuje gra Agnieszki w tych imprezach nie jest pewna. Od kilku tygodni bowiem zmaga się z kontuzją stopy. Konkretnie chodzi o złamaną małą kostkę palca w lewej stopie.

Zdaniem lekarzy jest to wynik przeciążeń zwiazanych z grą. Na razie nie podjęto decyzji o operacji. Agnieszka w poniedziałek wyleciała już do Azji.

Na miejscu Isia zdecyduje, czy mimo urazu zagra w Japonii i Chinach. Oba turnieje są obowiąkowe dla zawodniczek z pierwszej dzisiątki rankingu.

Rezygnacja wiązać się będzie z karą finansową. Chyba, że Radwańska otrzyma zwolnienie od oficjalnego lekarza WTA Tour.

Jeżeli krakowianka zagra to będzie korzystać ze specjalnych wkładek ortopedycznych, które będą chronić stopę i odciążą palce.

Kategoria: