Polski Tenis

WYNIKI

TOKIO WTA 500: Samsonova - Muguruza 6:4, 6:2; V. Kudermetova - Haddad Maia 6:7 (4), 7:6 (6), 6:1; S. Zhang - Martic 7:5, 6:2; Q. Zheng - C. Liu 6:4, 7:5; Dabrowski/Olmos - S. Chang/Kawa 6:2, 6:4; SEUL WTA 250: Raducanu - Linette 6:2, 6:2; T. Maria - L. Zhu 6:1, 6:1; Alexandrova - L. Sun 7:5, 7:6 (6); Ostapenko - Jimenez Kasintseva 6:2, 6:1; METZ ATP 250: Sonego - Korda 6:4, 6:4.
Polska Liga Tenisa

Alek Charpantidis o losowaniu eliminacji AO

Alek Charpantidis, trener Michała Przysiężnego dzieli się z nami wrażeniami po losowaniu kwalifikacji Australian Open.

– „Ołówek” mógł trafić lepiej, ale nie jest najgorzej. W jego zasięgu są wszyscy zawodnicy z eliminacji. Lecz na każdego rywala trzeba uważać, gdyż nieprzypadkowo zakwalifikowali się do kwalifikacji turnieju wielkoszlemowego – mówi Charpantidis.

Michał jest w świetnym nastroju i bardzo bojowo nastawiony przed potyczką z Tunezyjczykiem.

– O Jazirim nie wiemy zbyt dużo. Gracz z Afryki najlepiej czuje się na nawierzchni ziemnej. Większość punktów zdobył właśnie na mączce w turniejach typu futures – wyjawia Alek. – Tunezyjczyk nie imponuje konkretnym uderzeniem bronią. Jest bardzo regularny. Nie popełnia wiele błędów. Liczę na dobrą grę Michała i zwycięstwo w tym pojedynku.

Pogoda w Melbourne jest zgoła odmienna od tej w Polsce.

– Wczoraj temperatura sięgała 44 stopni w cieniu. Mieliśmy wrażenie jakbyśmy byli w saunie – podkreśla trener. – Nawet „Ołówek” trenował w czapce z daszkiem, chociaż za tym nie przepada. W dniu meczu pogoda ma się zmienić. Będzie wietrznie i około 25 stopni. Zapowiadane są deszcze.

Do pierwszego w tym roku wielkoszlemowego turnieju pilnie przygotowują się najlepsi gracze na świecie.

– Z czołówki nie widzieliśmy tylko Rogera Federera, Rafaela Nadala i Andy Roddicka – dodaje Alek. – Mieszkamy w tym samym hotelu co Justine Henin.

Kategoria: