MADRYT: Sabalenka - Linette 6:4, 3:6, 6:3; Rybakina - Bronzetti 6:4, 6:3; Pavlyuchenkova - D. Saville 6:1, 6:4; A. Krueger - Alexandrova 6:3, 6:3; M. Andreeva - Noskova 4:6, 6:3, 6:3; C. Garcia - Xinyu Wang 6:1, 6:4; Paolini - Jimenez Kasintseva 6:0, 6:1; F. Cerundolo - Marozsan 6:2, 7:6 (5); Seyboth Wild - Musetti 6:4, 6:4; T. Paul - L. Klein 6:7 (5), 6:1, 6:4; Rublev - Bagnis 6:1, 6:4; Altmaier - Fils 6:2, 6:3; Davidovich Fokina - J. Shang 7:5, 6:3.

Almagro jeszcze za mocny dla Kubota

Łukasz Kubot przegrał w Rzymie po prawie 2,5 godzinnym boju z Nicolasem Almagro. Polak zaprezentował się dużo lepiej niż w poprzednim turniejach, ale to Hiszpan zagra w drugiej rundzie.

Kubot723
Almagro666

Relacja LIVE !!!

Polak dobrze rozpoczął mecz. Pewnie wygrał gema przy własnym podaniu, a po chwili przełamał znakomitego rywala. Lukiemu zupełnie nie przeszkadza siąpiący deszcz (3:0). Zaskakuje przeciwnika uderzeniami z backhandu.

Kubot miał dwie szanse na objęcie prowadzenia 5:2. Niestety, 4 błędy z rzędu i Almagro odrabia breaka (4:4). Polak odzyskuje wigor i regularność (5:4). 34. tenisista świata gra jednak coraz lepiej (5:5). Łukasz obronił dwa breakpointy (6:5), a po chwili Nicolas doprowadza do tie-breaka (6:6).

Polak przegrywał już w nim 1:3, ale po kilku cudownych zagraniach prowadzi 6:3. Ma trzy piłki setowe, ale wykorzystuje już pierwszą (7:3). Pierwsza partia dla Lukiego.

Pierwsze pięć gemów 2. seta dla podających (2:3). Jednak to Hiszpan skuteczniej serwuje. W szóstym Polak daje się przełamać (2:4). Chciał błyskawicznie odrobić straty. Miał breakpointa, ale go nie wykorzystał (2:5). Almagro podniósł jakość gry. Wykorzystał drugą piłkę setową przy serwisie Łukasza (2:6).

Ofensywna gra Polaka nie przynosi na razie rezultatów (0:1). Dwa asy i gem dla Kubota (1:1). Hiszpan odpowiada trzema asami (1:2). Niestety, Nicolas zadaje chyba decydujący cios. Uzyskuje breaka (1:3). Luki przegrał seta (3:6) i cały pojedynek.