MIAMI: D. Collins - Alexandrova 6:3, 6:2; Rybakina - Azarenka 6:4, 0:6, 7:6 (2); Dimitrov - Alcaraz 6:2, 6:4; A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2.

Antalya – Kocyła przegrał z Djokoviciem

Polscy tenisiści rywalizowali o punkty w turniejach ITF w Antalyi

Antalya

Starty w Turcji kontynuują Agata Barańska (909), Arkadiusz Kocyła (1457) i Zbyszko Siekierczak (br). Rozpoczęli rywalizację w tureckim kurorcie (korty twarde, 10 tys.$) od kwalifikacji.

W pierwszym meczu Arek pokonał Serba Sasę Vidojevicia (1257) 6:2, 7:5, natomiast Zbyszko uległ Koreańczykowi Ji-Sup Limie (br) 2:6, 6:3, 1:6.

W drugim spotkaniu Kocyła wygrał z Holendrem Wesleyem Koolhofem (823) 2:6, 7:6 (5), 6:2.

W pojedynku o awans przegrał z Serbem Marko Djokoviciem (1033), młodszym bratem Novaka 6:1, 1:6, 4:6.

Polak przełamał Serba w drugim i szóstym gemie. Wygrał pierwszego seta (6:1). W drugiej partii Kocyła szybko uzyskał breaka (1:0), ale przegrał sześć kolejnych gemów (1:6).

W trzecim secie Arek stracił podanie (0:1). Błyskawicznie wywalczył rebreaka (1:1). Wybronił się przed drugim przełamaniem (2:1).

Polak po raz drugi nie utrzymał serwisu (2:3). Ponownie odrobił stratę (3:3). Arek stracił podanie (4:5). Obronił cztery piłki meczowe, ale piątej Djokovic już nie zmarnował.

Agata, rozstawiona z czwórką, w pierwszej rundzie miała wolny los. W drugiej przegrała z Rumunką Cristiną Ene (br) 1:6, 1:6.