Polski Tenis

WYNIKI

TOKIO IO: Bencic - Vondrousova 7:5, 2;6, 6:3; Svitolina - Rybakina 1:6, 7:6 (5), 6:4; Carreno Busta - Djokovic 6:4, 6:7 (6), 6:3; Pigossi/Stefani - V. Kudermetova/Vesnina 4:6, 6:4, 11:9; Barty/Peers - Stojanovic/Djokovic walkower.

Atlas Jerzyk Cup 2014 – rywalizowali w Łodzi

Kolejna edycja turnieju tenisowego dla dzieci Atlas Jerzyk Cup 2014 za nami.

W trakcie sponsorowanego przez Grupę Atlas dwudniowego turnieju na kortach Miejskiego Klubu Tenisowego w Łodzi rozegrano dziesiątki meczy kwalifikacyjnych i finałowych.

W szóstej już edycji turnieju wzięło udział 131 zawodników. To ponad trzy razy więcej niż w ubiegłym roku. Dziewczynki i chłopcy wystartowali w trzech kategoriach wiekowych: do 8, do 10 i do 12 lat.

Dla każdego dziecka, bez względu na wynik poszczególnych meczów, Jerzy Janowicz i Atlas przygotowali specjalne firmowe i tenisowe upominki w ramach pakietów startowych. Znalazły się tam m.in. charakterystyczne pluszowe bocianki i „Jerzykowe herbatki”.

Jednak dla młodych pasjonatów tenisa największą nagrodą i atrakcją turnieju była możliwość spotkania się i wymiany kilku uderzeń piłką ze swoim mistrzem.

Kolejka po wspólne zdjęcia i autograf czy przybicie piątki nie malała. Jerzyk, który pierwszy raz sięgnął po rakietę w wieku 5 lat, doskonale wie, jak ważne jest profesjonale wsparcie, treningi i starty w zawodach od samego początku kariery.

– Kocham tenisa, to moja pasja, sposób na życie, ale największą frajdę sprawia mi dzielenie się tą pasją z innymi – mówi Jerzy Janowicz. – Podczas Atlas Jerzyk Cup, obserwując grające dzieci, to ile radości sprawia im sama gra, przypominam sobie samego siebie, moje początki. Tenis to piękny sport i warto cieszyć się możliwością uprawiania go jak najdłużej. Aby tak było, trzeba zacząć jak najwcześniej.

KLASYFIKACJE

Dziewczynki do lat 8: 1. Marta Nadajewska, 2. Karolina Gouda, 3. Maja Nieradzi.

Chłopcy do lat 8: 1. Marcin Andrzejczak, 2. Kacper Ponitka, 3. Jakub Januchowski.

Dziewczynki do lat 10: 1. Oliwia Jagusiak, 2. Zuzanna Pawlikowska, 3. Nikola Ladrowska.

Chłopcy do lat 10: 1. Jakub Solarski, 2. Dominik Spychalski, 3. Artur Król.

Dziewczynki do lat 12: 1. Eliza Kamińska, 2. Hanna Stępień, 3. Nicole Carpenter.

Chłopcy do lat 12: 1. Mateusz Janczak, 2. Szymon Maroń, 3. Oliwier Wójcik.

Nagroda dla najmłodszego zawodnika: Grzegorz Styś.

Nagroda Fair Play: Aleksandra Modro.

Kategoria:

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności