Polski Tenis

WYNIKI

AUSTRALIAN OPEN: Sabalenka - Linette 7:6 (1), 6:2; Rybakina - Azarenka 7:6 (4), 6:3; Nys/Zieliński - Chardy/F. Martin 6:3, 5:7, 6:3; Hijikata/Kubler - M. Granollers/H. Zeballos 6:4, 6:2.

ATP, WTA – plany startowe polskich tenisistów

Czołowi polscy tenisiści zaplanowali występy w najbliższych tygodniach.

Pojedynki Polaków w wielu turniejach warto śledzić na żywo na naszym livescorze oraz typować wyniki spotkań na stronieSTS KOD PROMOCYJNY

Jerzy Janowicz

Łodzianin przygotowuje się do startu w Moselle Open w Metz (ATP World Tour 250, od 15 września). Dziś wznowił treningi po powrocie z Nowego Jorku.

Zagra w dwóch turniejach w Chinach. Ma miejsca w drabinkach głównych China Open w Pekinie (ATP World Tour 500, od 29 września) i Shanghai Rolex Masters (ATP World Tour Masters 1000, od 5 pażdziernika).

Po powrocie do Europy zaprezentuje się w Wiedniu w Erste Bank Open (ATP World Tour 250, od 13 pażdziernika).

Michał Przysiężny

30-latek (nie ma udanego sezonu (bilans 1:18 w rozgrywkach ATP Tour). Dwóch rywali pod rząd zdołał pokonać jedynie w Pradze i Nowym Jorku.

Przed Ołówkiem ciężki okres. Bronić będzie wielu punktów (w przyszłym tygodniu 90 pkt. za półfinał z poprzedniego sezonu w Sankt Petersburgu).

Wybiera się do Metz na sobotnie eliminacje halowego turnieju Moselle Open. Następnie podobnie jak przed rokiem poleci do Kuala Lumpur i Tokio (powalczy tam w kwalifikacjach). Być może zagra też w Szanghaju, o ile dostanie się do eliminacji.

Agnieszka Radwańska

Krakowianka zaplanowała trzy występy w imprezach w Azji. Rozpocznie od zmagań w Seulu w Kia Korea Open (WTA International, od 15 września). Będzie broniła tytułu.

Następnie poleci do Chin na Dongfeng Motor Wuhan Open (WTA Premier, od 21 września). Jest to nowy turniej w zawodowych kalendarzu kobiet.

Agnieszka zagra również w China Open w Pekinie (WTA Premier, od 27 września), gdzie triumfowała w 2011 roku.

Katarzyna Piter

Poznanianka wystartuje w turnieju głównym w Prudential Hong Kong Tennis Open (WTA International, od 8 września).

Po raz ostatni profesjonalny turniej odbył się tam w 1993 roku. Gwiazdą ma być Daniela Hantuchova.

Następnie przeniesie się do chińskiego Kantonu. Powalczy w eliminacjach Guangzhou International Women’s Open (WTA International, od 15 września).

Magda Linette

22-latka gra jeszcze w chińskim Suzhou. W weekend zagra w kwalifikacjach w Hongkongu. Następnie spróbuje swoich sił w eliminacjach w Kantonie.

Paula Kania

Kontynuuje starty w Ameryce Północnej. Uniknęła gry w kwalifikacjach w Coupe Banque Nationale w Quebec City (WTA International, od 8 września), ale może mieć problemy z dotarciem do Kanady (kłopoty z wizą i paszportem).

Będzie rywalizowała też w dwóch challengerach ITF – w Albuquerque (75 tys. $, od 15 września) i Las Vegas (50 tys. $, od 22 września).

Urszula Radwańska

Młodsza z sióstr wypadnie w poniedziałek z czołowej 200 rankingu WTA. Pozycję będzie próbowała odbudować w Uzbekistanie.

W Taszkient Open (WTA International, od 8 września) ma miejsce w głównej części zawodów. Następnie przeniesie się do Albuquerque i Las Vegas.

Kategoria: