MADRYT: Rybakina - Bronzetti 6:4, 6:3; Pavlyuchenkova - D. Saville 6:1, 6:4; A. Krueger - Alexandrova 6:3, 6:3; M. Andreeva - Noskova 4:6, 6:3, 6:3; C. Garcia - Xinyu Wang 6:1, 6:4; Paolini - Jimenez Kasintseva 6:0, 6:1; F. Cerundolo - Marozsan 6:2, 7:6 (5); Seyboth Wild - Musetti 6:4, 6:4; T. Paul - L. Klein 6:7 (5), 6:1, 6:4; Rublev - Bagnis 6:1, 6:4; Altmaier - Fils 6:2, 6:3.

Australian Open 2014 – awans Janowicza, odpadł Kubot

Jerzy Janowicz awansował w Melbourne do drugiej rundy Australian Open 2014.

Łodzianin (rozstawiony z nr 20) wygrał po pięciosetowym boju ze zdolnym Australijczykiem Jordanem Thompsonem (319) 1:6, 4:6, 6:4, 6:2, 6:1. Kolejnym jego rywalem będzie Hiszpan Pablo Andujar (48).

Jurek długo nie mógł złapać rytmu. Kontuzja stopy nie pozwoliła mu bowiem optymalnie przygotować się do sezonu.

Przegrał wyrażnie dwie pierwsze partie ze świetnie dysponowanym nastolatkiem. W trzech kolejnych setach był już zdecydowanie lepszym tenisistą.

Janowicz wygrał 153 akcji (rywal 140). Miał na koncie 18 asów i 11 podwójnych błędów. Pięć razy przełamał Thompsona, a sam stracił serwis trzy razy (w dwóch pierwszych partiach).

– Z seta na seta grało mi się lepiej. Zdawałem sobie sprawę z tego, że jeśli będę walczył do końca, to rozkręcę się na tyle, że może będę mógł go pokonać. I tak się właśnie stało – powiedział po meczu Jerzyk.

Łukasz Kubot (72) przegrał z Rosjaninem Nikołajem Davydenką (61) 6:3, 3:6, 6:3, 3:6, 4:6. Pojedynek trwał 3 godziny i 43 minuty.

Polak był gorszy od przeciwnika o jednego breaka (6:7 w przełamaniach). Wygrał 141 z 303 akcji.

– Rosjanin w miarę upływu czasu grał coraz lepiej. Nie psuł żadnych piłek z głębi kortu. Nie dostawałem żadnych prezentów. To był mecz na dobrym poziomie. Było dużo ciekawych akcji. Niestety, zabrakło energii w decydującym secie – podsumował Luki.