Polski Tenis

WYNIKI

SAN DIEGO WTA 500: Preston - Fręch 6:4, 4:6, 6:1; Yastremska - Dolehide 6:4, 5:7, 6:1; Siniakova - Hontama 6:3, 6:1; Blinkova - Woźniacka 1:6, 6:4, 6:1; Vekic - Hui 7:5, 6:2; Maria - L. Fernandez 6:7 (7), 4:0 i krecz Kanadyjki; AUSTIN WTA 250: Arango - Parks 6:2, 6:3; Semenistaja - Jimenez Kasintseva 6:7 (2), 6:2, 6:4; Rakhimova - Wickmayer 6:3, 6:7 (4), 7:6 (5); Schmiedlova - Stearns 6:2, 4:6, 7:5; D. Collins - O. Gadecki 7:5, 6:3; Townsend - Contreras 3:6, 6:2, 6:3; Stephens - Martincova 6:4, 6:0; Xiyu Wang - Podoroska 7:5, 6:4; Kalinina - Bejlek 6:3, 6:2; Volynets - Zarazua 6:4, 7:6 (6); Vickery - Marino 6:2, 6:4; Sevastova - Riera 6:4, 6:3; DUBAJ ATP 500: Rublev - Cazaux 6:4, 6:4; Bublik - Griekspoor 7:6 (8), 7:6 (2); ACAPULCO ATP 500: Altmaier - A. Zverev 6:3, 3:6, 6:3; Lajovic - Pacheco Mendez 6:2, 6:2; Kovacevic - Thompson 6:3, 5:7, 6:4; Ruud - Eubanks 6:4, 6:7 (5), 6:3; Rune - Mmoh 6:2, 6:3; Tiafoe - Purcell 4:6, 6:3, 6:0; S. Tsitsipas - Safiullin 6:3, 6:4; Koepfer - Atmane 6:4, 4:6, 6:0; SANTIAGO ATP 250: Munar - Zapata Miralles 6:4, 6:1; Seyboth Wild - Burruchaga 6:4, 6:4; J.M. Cerundolo - Hanfmann 3:6, 6:3, 7:5; Ramos-Vinolas - H. Dellien 6:3, 6:2; Tirante - Fonseca 7:5, 7:6 (3); Varillas - Comesana 6:2, 3:6, 6:1; Darderi - Bagnis 7:6 (4), 6:7 (6), 7:6 (5); Barrios Vera - Garin 7:6 (3), 7:5.

Australijskie eliminacje

W Melbourne trwa turniej Australian Open wildcard play-off.

Aż 24 zawodników walczy o dziką kartę do turnieju głównego pierwszej w 2011 roku wielkoszlemowej imprezy.

Faworytami wydają się być: urodzony w Polsce Peter Luczak (137 w rankingu ATP), Marinko Matosevic (138) i Matthew Ebden (288).

Na starcie – z czołowych graczy z Australii – zabraknie praktycznie tylko Brydana Kleina (214), Josepha Sirianni (327) i Rameeza Junaida (394).

Natomiast Nick Lindahl (239) przyjął szwedzkie obywatelstwo.

Wyniki

Pierwsza runda: (1) Luczak – bye; Saville – Linder 6:1, 7:6 (3); Easton – Verryth 7:5, 6:4; (9) Lemke – bye; (4) Ebden – bye; Mitchell – Banes 6:4, 6:3; Propoggia – Whittington 6:3, 4:6, 6:2; (8) Groth – bye; (5) Millman – bye; Duckworth – Barton 2:6, 6:2, 6:3; Feeney – Ebelthite 6:4, 6:4; (3) Ball – bye; (7) G. Jones – bye; Berman – Swaysland 6:4, 6:2; Look – M. Reid 1:6, 6:4, 6:3; (2) Matosevic – bye.

Druga runda: Luczak – Saville 6:2, 4:6, 6:2; Lemke – Easton 6:4, 6:7 (3), 6:2; Ebden – Mitchell 7:6 (5), 7:6 (3); Groth – Propoggia 7:6 (3), 6:3; Duckworth – Millman 6:4, 7:6 (1); Feeney – Ball 6:4, 6:4; G. Jones – Berman 6:1, 6:4; Matosevic – Look 6:4, 7:6 (6).

Ćwierćfinały: Luczak – Lemke 6:3, 7:6 (5); Ebden – Groth 2:6, 6:4, 6:2; Feeney – Duckworth 6:2, 7:5; Matosevic – G. Jones 6:4, 6:2.


W dniach 17-19 grudnia w Norcross w stanie Georgia odbędzie się amerykańska eliminacja. Tu także zwycięzca otrzyma dziką kartę do Australian Open.

Rywalizować będą głównie młodzi tenisiści: Donald Young (128), Tim Smyczek (171), Ryan Harrison (173), Jordan Cox (471), Denis Kudla (492), Michael Shabaz (532), Rhyne Williams (770) i Jack Sock (870).

Kategoria: