Polski Tenis

WYNIKI

BUDAPESZT WTA 250: Avanesyan - Fręch 7:6 (5), 6:4; Lamens - Gracheva 6:3, 6:0; Monnet - Toth 6:1, 6:1; Masarova - Szabanin 6:2, 6:3; Schmiedlova - Rakhimova 3:6, 6:4, 6:0; Sorribes Tormo - Topalova 4:6, 6:3, 7:5; Timofeeva - Waltert 7:5, 7:6 (3); PALERMO WTA 250: Sharma - Blinkova 6:0, 7:5; Noha Akugue - Barthel 6:4, 2:6, 6:2; HAMBURG ATP 500: Cobolli - Altmaier 6:4, 6:7 (6), 6:3; Blanchet - Popyrin 4:6, 7:6 (6), 6:2; Marterer - Kwon 6:4, 6:7 (6), 7:5; Djere - Bergs 6:3, 7:6 (4); GSTAAD ATP 250: Riedi - Barrere 7:6 (2), 7:5; Fognini - Droguet 6:4,  6:3; Struff - Ramos-Vinolas 7:6 (6), 7:6 (4); Varillas - Thiem 6:3, 5:7, 7:6 (4); Galan - Kopriva 6:3, 6:2; NEWPORT ATP 250: Kovacevic - Mayot 7:6 (1), 6:4.

Awans Janowicza

Jerzy Janowicz wygrał z Izakiem Van der Merwe w challengerze w Zagrzebiu.

Janowicz636
Van der Merwe364

Jerzy przełamał Izaka w pierwszym gemie (1:0). Wygrał własne podanie na sucho (2:0).

Nie wykorzystał okazji na drugiego breaka (2:1). Jurek dwoma asami wybronił się przed stratą podania (3:1).

Polak wywalczył podwójnego przełamanie i zarazem seta (6:3).

W trzecim gemie drugiej partii Janowicz stracił podanie (1:2). Kolejne gemy dla serwujących (3:5).

Jurek po raz drugi nie utrzymał serwisu i przegrał tę partię (3:6).

Janowicz dobrze rozpoczął decydującego seta. Przełamał przeciwnika w trzecim gemie (2:1). Niestety, Van der Merwe wywalczył rebreaka (2:2).

W siódmym gemie łodzianin odebrał podanie zawodnikowi z RPA (4:3). Z trudem utrzymał serwis (5:3). Skutecznie podawał na seta (6:4) i mecz.


27-latek z RPA jest 137. zawodnikiem świata. W 1/8 finału Jerzyk trafi w czwartek o godz. 16.30 na faworyta turnieju Chorwata Ivana Dodiga (46).

W poniedziałek Janowicz będzie drugim Polakiem w światowym rankingu ATP. Wyprzedzi bowiem Michała Przysiężnego.

Wyniki

Pierwsza runda: (1) Dodig – De Voest 6:3, 6:2; Janowicz – Van der Merwe 6:3, 3:6, 6:4; Klizan – Greul 6:2, 6:2; (7) Brown – Vagnozzi 6:2, 2:6, 6:3; (3) Gremelmayr – Munoz de la Nava 6:4, 7:6 (5); Mektic – Luczak 6:3, 6:4; Alcaide – Muster 6:3, 6:4; Junqueira – (8) Lacko 6:3, 6:3; Mesaros – (5) J. Pospisil 6:4, 6:2; L. Mayer – R. Harrison 6:4, 4:6, 6:3; Arnaboldi – Chiudinelli 6:3, 6:4; Puc – (4) Ramirez Hidalgo 6:4, 2:6, 6:3; Knittel – (6) Phau 6:4, 6:3; J. Souza – And Kuznetsov 6:7 (4), 6:3, 6:1; Meffert – Skugor 7:6 (3), 7:6 (5); Veic – (2) Devvarman 6:3, 6:2.

Kategoria: