MADRYT WTA 1000: Potapova - Shnaider 7:5, 6:4; Xiyu Wang - A. Bogdan 6:7 (5), 7:6 (4), 6:2; Schmiedlova - Kenin 6:3, 6:4; Rus - B. Fruhvirtova 7:5, 6:3; Eala - Tsurenko 2:6, 6:4, 6:4; Podoroska - Siniakova 6:2, 7:6 (2); Maria - Stearns 6:7 (4), 6:2, 7:6 (5); Begu - L. Fruhvirtova 6:4, 7:6 (0).

Azarenka znów pokonała Isię

Agnieszka Radwańska przegrała z Victorią Azarenką po ponad trzygodzinnym boju w czwartej rundzie turnieju w Indian Wells.

A. Radwańska636
V. Azarenka467

Polka asem zakończyła pierwszego gema (1:0). Białorusinka wygrała podanie na sucho (1:1). Drugi as Isi i kolejny gem na koncie (2:1).

Aga przełamała rywalkę, wykorzystała drugiego breakpointa (3:1). Niestety, Azarenka błyskawicznie uzyskała rebreaka (3:2).

Trzecie przełamanie z rzędu, tym razem na korzyść Radwańskiej (4:2). Viki ponownie wywalczyła rebreaka (4:3).

Trwa seria gemów dla odbierających (5:4). Trzy podwójne błędy Victorii (w sumie już sześć) i set dla Polki (6:4).

Agnieszka z trudem utrzymała podanie, obroniła breakpointa (1:0). Azarenka poprawiła serwis – pierwszy as i 1:1. Przełamała Agę (1:2).

Radwańska przegrała pięć gemów z rzędu (1:5). Rzuciła się w pogoń (3:5). Przegrała jednak drugą partię (3:6).

Viki obroniła dwa breakpointy w pierwszym gemie trzeciego seta (0:1). W kolejnym w opałach była Isia (1:1). Polka straciła podanie (1:3).

Szybko odrobiła stratę breaka (2:3), wyrównała (3:3) i znów przełamała rywalkę (4:3). Agnieszka obroniła breakpointa (5:3).

Polka serwowała na mecz. Nie wykorzystała piłki meczowej, straciła podanie (5:5). Jednak ponownie przełamała Viki (6:5).

Aga zmarnowała kolejne trzy meczbole, ponownie przegrała własny gem serwisowy (6:6).

Azarenka wygrała w tie-breaku 7:3.