Polski Tenis

WYNIKI

BARCELONA ATP 500: Ruud - Etcheverry 7:6 (6), 6:4; MONACHIUM ATP 250: Fritz - Garin 6:3, 6:4; Struff - Auger-Aliassime 7:5, 6:4; BUKARESZT ATP 250: Fuscovics - Tabilo 6:4, 6:4; Navone - F. Cerundolo 5:7, 6:4, 7:5; OEIRAS WTA 125: Lamens - Mladenovic 4:6, 6:0, 6:0; Tauson - Pera walkower. 

Azerska przygoda Janowicza

Za tydzień na korty wróci Jerzy Janowicz. Zdolny tenisista z Łodzi wybiera się na dwie satelity do Azerbejdżanu.

Polak nie zdobył w tym roku jeszcze żadnego punktu do rankingu światowego, mimo że odniósł trzy cenne zwycięstwa.

W eliminacjach challengera w Heilbronn pokonał Austriaka Aleksandra Peyę i Niemca Simona Stadlera. Niestety, w decydującym meczu uległ Kazachowi Yuri Schukinowi.

Tydzień póżniej przebijał się przez kwalifikacje w turnieju cyklu ATP w Zagrzebiu. Wygrał ze świetnym deblistą Colinem Flemingiem (Wielka Brytania), ale w drugim spotkanie nie sprostał Rubenowi Bemelmansowi.

Ranking nie pozwolił mu załapać się do eliminacji wielkiego turnieju w Rotterdamie. Nie zdecydował się też na wyjazd na kwalifikacje do Bergamo.

Team Janowicza przygotowuje się do wylotu do Baku. Jerzyk wystąpi w dwóch halowych turniejach (korty twarde, 15 tys. $). Zwycięzca zawodów o tej puli nagród otrzymuje 27 punktów do klasyfikacji ATP.

Wiele wskazuje, że będzie w nich rozstawiony z numerem 1. Najgrożniejszymi rywalami wydają się być: Matwe Middelkoop (Holandia), Andrej Martin (Słowacja), Denis Matsukevitch (Rosja), Marek Semjan (Słowacja), Petru-Alexandru Luncanu (Rumunia) i Antal Van der Duim (Holandia).

Kategoria: