Polski Tenis

WYNIKI

TOKIO WTA 500: Samsonova - S. Zhang 7:6 (4), 6;2 Q. Zheng V. Kudermetova 5:7, 6:3, 7:6 (3); SEUL WTA 250: Ostapenko - Raducanu 4:6, 6:3, 3:0 i krecz Emmy; Alexandrova - T. Maria 6:2, 6:4; METZ ATP 250: Sonego - Hurkacz 7:6 (5), 6:4; Bublik - Wawrinka 2:1 i krecz Stana.
Polska Liga Tenisa

Azerska przygoda Janowicza

Za tydzień na korty wróci Jerzy Janowicz. Zdolny tenisista z Łodzi wybiera się na dwie satelity do Azerbejdżanu.

Polak nie zdobył w tym roku jeszcze żadnego punktu do rankingu światowego, mimo że odniósł trzy cenne zwycięstwa.

W eliminacjach challengera w Heilbronn pokonał Austriaka Aleksandra Peyę i Niemca Simona Stadlera. Niestety, w decydującym meczu uległ Kazachowi Yuri Schukinowi.

Tydzień póżniej przebijał się przez kwalifikacje w turnieju cyklu ATP w Zagrzebiu. Wygrał ze świetnym deblistą Colinem Flemingiem (Wielka Brytania), ale w drugim spotkanie nie sprostał Rubenowi Bemelmansowi.

Ranking nie pozwolił mu załapać się do eliminacji wielkiego turnieju w Rotterdamie. Nie zdecydował się też na wyjazd na kwalifikacje do Bergamo.

Team Janowicza przygotowuje się do wylotu do Baku. Jerzyk wystąpi w dwóch halowych turniejach (korty twarde, 15 tys. $). Zwycięzca zawodów o tej puli nagród otrzymuje 27 punktów do klasyfikacji ATP.

Wiele wskazuje, że będzie w nich rozstawiony z numerem 1. Najgrożniejszymi rywalami wydają się być: Matwe Middelkoop (Holandia), Andrej Martin (Słowacja), Denis Matsukevitch (Rosja), Marek Semjan (Słowacja), Petru-Alexandru Luncanu (Rumunia) i Antal Van der Duim (Holandia).

Kategoria: