MADRYT WTA 1000: Eala - Tsurenko 2:6, 6:4, 6:4; Rus - B. Fruhvirtova 7:5, 6:3.

Babilon pokonała Linette

Magda Linette przegrała z Niemką Julią Babilon w pierwszej rundzie turnieju w czeskim Prerovie.

Linette23
Babilon66

Spotkanie od wygrania swojego serwisu rozpoczęła rywalka (0:1). W drugim gemie na sucho przełamała Magdę (0:2), która zmarnowała okazję na rebreaka (0:3). Linette po raz drugi straciła podanie (0:4).

Polka odrobiła jednego rebreaka (1:4). Obroniła breakpointa i dołożyła własne podanie (2:4). Niemka również utrzymała swój serwis (2:5). Trzeci break i pierwsza z trzech piłek setowych dała jej seta (2:6).

Początek drugiej partii bez przełamań (1:1). Ale już w trzecim gemie Madzia zdobyła breaka (2:1). Julia odpowiedziała błyskawicznym przełamaniem powrotnym (2:2).

Linette ma problemy z serwisem. Podwójny błąd serwisowy dał brekpointa rywalce, ale ta nie wykorzystała okazji (3:3). Babilon także obroniła się przed przełamaniem(3:4).

W ósmym gemie Niemka pierwszym z dwóch breakpointów wywalczyła breaka (3:5). Polka obroniła dwie piłki meczowe. Trzeci meczbol dał Julii zwycięstwo w secie (3:6) i całym spotkaniu.