INDIAN WELLS: Świątek - Sakkari 6:4, 6:0; Alcaraz - Medvedev 7:6 (5), 6:1.

Bath ATP – Janowicz ponownie gorszy od Browna

Jerzy Janowicz grał w challengerze w Bath.

21-letni Polak (196 w rankingu ATP) w Anglii (korty twarde w hali, 42,5 tys. €) wygrał Ukraińcem Illyą Marchenko (276) 6:3, 5:7, 6:4.

W drugiej rundzie przegrał z Jamajczykiem z niemieckim paszportem Dustinem Brownem (172) 6:4, 3:6, 6:7 (5). Uległ mu też przed rokiem w Bath (3:6, 3:6).

Jerzyk wykorzystał piątego breakpointa w trzecim gemie (2:1). Dustin uzyskał rebreaka przy trzeciej szansie (2:2).

Janowicz po raz drugi odebrał podanie rywalowi (5:4). Skutecznie serwował na seta (6:4).

Jerzy żle rozpoczął drugą partię (0:2). Nie odrobił strat (3:6). Dustin znakomicie grał przy siatce.

W decydującym secie gemy dla serwujących (6:6). W czwartym gemie Brown dwoma asami bronił breakpointy. W dziewiątym Dustin zmarnował cztery szanse na przełamanie Polaka. W tie-breaku Janowicz przegrał 5:7.