STUTTGART WTA 500: Rybakina - Świątek 6:3, 4:6, 6;3; ROUEN WTA 250: Stephens - C. Garcia 6:3, 6:2; BARCELONA ATP 500: Ruud - Etcheverry 7:6 (6), 6:4; MONACHIUM ATP 250: Struff - Rune 6:2, 6:0; Fritz - Garin 6:3, 6:4; Struff - Auger-Aliassime 7:5, 6:4; BUKARESZT ATP 250: Navone - Barrere 6:3, 6:4; Fuscovics - Tabilo 6:4, 6:4; Navone - F. Cerundolo 5:7, 6:4, 7:5; OEIRAS WTA 125: Lamens - Mladenovic 4:6, 6:0, 6:0; Tauson - Pera walkower.

Bazylea – Kubot bez szans z Djokoviciem

Łukasz Kubot przegrał mecz drugiej rundy turnieju ATP Swiss Indoors Basel.

W Bazylei Łukasz (61 w rankingu) do turnieju głównego awansował przez eliminacje. W pierwszej rundzie wygrał z innym kwalifikantem Niemcem Tobiasem Kamke (96)5:7, 7:5, 6:2.

W walce o ćwierćfinał jego rywalem był lider rankingu Novak Djokovic. Serb wygrał w tym sezonie dziesięć turniejów, w tym Australian Open, Wimbledon i US Open.

Zawodnicy walczyli ze sobą cztery razy. Ostatni raz w tym roku w Rzymie. Wszystkie mecze zakończyły się zwycięstwem Novaka 6:1, 6:2.

Novak wygrał swoje podanie (0:1). Przełamał Polaka przy drugiej okazji (0:2). Pierwszy gem trafił na konto Łukasza (1:3).

Po raz drugi nie utrzymał podania (1:5). Po 26 minutach przegrał pierwszego seta (1:6).

Zła passa Kubota trwa. Stracił serwis w pierwszym gemie (0:1). Luki popełnił podwójny błąd przy breakpoincie i jest już gorszy o dwa przełamania (0:3).

Polak nie zdołał odrobić strat i przegrał (2:6). W całym meczu wygrał 31 piłek przy 55 rywala.

W Szwajcarii Łukasz zdobył 65 punktów do rankingu ATP. Od 5 listopada będzie grał w kwalifikacjach BNP Paribas Masters w Paryżu.

Druga runda: Djokovic – Kubot 6:1, 6:2; Baghdatis – Lammer 7:6 (2), 6:7 (2), 6:3; Nishikori – Seppi 6:3, 7:6 (4); Kukushkin – Blake 6:3, 6:4; Roddick – Stepanek 2:6, …; Federer – J. Nieminen 6:1, 4:6, 6:3; Fl. Mayer – Ljubicic 6:3, 6:1; Haase – Wawrinka.