MIAMI: Dimitrov - Hurkacz 3:6, 6:3, 7:6 (3); Alcaraz - Musetti 6:3, 6:3; A. Zverev - Khachanov 6:1, 6:4; Marozsan - De Minaur 6:4, 0:6, 6:1; Jarry - Ruud 7:6 (3), 6:3; Medvedev - Koepfer 7:6 (5), 6:0; Machac - Arnaldi 6:3, 6:3; Sinner - O'Connell 6:4, 6:3; Rybakina - Sakkari 7:5, 6:7 (4), 6:4; Azarenka - Putintseva 7:6 (4), 1:6, 6:3.

Bazylea – Kubot w drugiej rundzie

Łukasz Kubot gra w silnie obsadzonym turnieju ATP Swiss Indoors Basel.

W Bazylei do wygrania jest aż 500 punktów. W puli nagród aż 1,22 mln euro. W Szwajcarii najlepszy polski tenisista (61 w rankingu) o turniej główny walczył z powodzeniem w eliminacjach.

W pierwszej rundzie wygrał z Niemcem Matthiasem Bachingerem (90) 6:4, 2:6, 6:2. Zrewanżował mu się za porażkę sprzed roku w Sztokholmie – 4:6, 6:4, 3:6.

W decydującym meczu wygrał ze Szwajcarem Stephanem Bohli (237) 4:6, 6:4, 6:3. Trzy lata temu w kwalifikacjach Wimbledonu lepszy był Szwajcar 6:4, 6:0.

W drabince głównej wygrał z innym kwalifikantem Niemcem Tobiasem Kamke (96). Bilans ich dotychczasowych spotkań był remisowy (1:1).

KUBOT – KAMKE 5:7, 7:5, 5:2

Łukasz wybronił się przed stratą podania (1:1). Tobias pewnie zdobył swojego gema (1:2). Kolejne kłopoty Polaka. Obronił trzy breakpointy, ale nie utrzymał serwisu (1:3).

Natychmiast jednak wywalczył przełamanie powrotne (2:3), aby po raz drugi stracić podanie (2:4). Kubot kolejny raz odrobił stratę (3:4).

Nie bez problemów wyrównał stan seta (4:4). Trzeci raz dał sie przełamać i przegrał pierwszego seta (5:7).

Druga partię rozpoczął od wywalczenia breaka (1:0). W czwartym gemie Polak stracił przewagę (2:2).

Natychmiast ponownie przełamał rywala (3:2). Kolejne gemy dla podających (4:3). W ósmym Niemiec zdobył rebreaka (4:4).

Luki obronił trzy meczbole w swoim gemie serwisowym (5:5) i odebrał serwis Niemcowi (6:5). Wygrał drugiego seta (7:5).

Kubot wykorzystał drugiego breakpointa na otwarcie trzeciej partii (1:0). Kamke zmarnował trzy okazje na rebreaka (2:0). Dał się przełamać po raz kolejny (3:0).

Łukasz nadal lepszy o dwa breaki (5:2). Nie wykorzystał dwóch piłek meczowych, obronił już trzy breakpointy. Trzeci meczbol dał mu seta (6:2) i awans do drugiej rundy.

Z zawodów wycofał się Szkot Andy Murray. Jego miejsce w drabince zajął zawodnik gospodarzy Marco Chiudinelli.

Pierwsza runda: (1) Djokovic – Malisse 6:2, 4:6, 7:5; Kubot – Kamke 5:7, 7:5, 6:2; Lammer – Jużny 6:4, 6:3; Baghdatis – (8) Troicki 4:6, 7:6 (8), 6:2; Nishikori – (4) Berdych 3:6, 6:3, 6:2; Seppi – Muller 7:6 (4), 6:7 (5), 6:2; Kukushkin – D. Young 6:4, 6:2; Blake – (5) Fish 0:1 i krecz Mariego; (7) Roddick – Haas 6:3, 6:4; Stepanek – Giraldo 6:1, 6:3; J. Nieminen – Bellucci 6:7 (5), 6:4, 6:3; (3) Federer – Starace 7:6 (3), 6:4; (6) Fl. Mayer – Tipsarevic 5:1 i krecz Serba; Ljubicic – Llodra 7:5, 6:4; Wawrinka – Dodig 6:4, 6:4; Haase – Chiudinelli 6:2, 7:6 (7).

W deblu partnerem Łukasza był Czech Radek Stepanek. Polsko-czeska para przegrała z Amerykanami Mardy Fishem i Andy Roddickiem 3:6, 7:6 (5), 9:11.

Od 5 listopada Łukasz będzie grał w eliminacjach BNP Paribas Masters w Paryżu. Zgłosił się też do challengerów w Bratysławie (od 14 listopada) i Helsinek (od 21 listopada).