MADRYT: Sorribes Tormo - Svitolina 6:3, 7:5; Keys - Begu 7:6 (3), 7:6 (6)Azarenka - Maria 6:3, 6:1; Sakkari - Vekic 6:3, 6:2; Machac - Ruusuvuori 6:4, 1:6, 6:2; Cobolli - Tabilo 5:7, 6:4, 6:4; Cachin - Ofner 6:3, 6:3; Auger-Aliassime - Nishioka 4:6, 6:1, 6:4; Sonego - Gasquet 6:2, 7:5.

Bednarek i Siljestrom nie sprawili niespodzianki

Tomasz Bednarek i Andreas Siljestrom walczyli w Credit Agricole Suisse Open Gstaad.

Polak i Szwed przegrali w Szwajcarii z wymagającymi rywalami – Austriakiem Julianem Knowle i Słowakiem Igorem Zelenayem.

Przegrali pierwszego seta 2:6. Bardzo kiepsko w nim serwowali. Obronili aż dziesięć breakpointów, ale dali się przełamać dwa razy.

W drugiej partii przegrywali już 1:3, ale zdobyli kolejne cztery gemy (5:3). Wygrali seta (6:4). W supertie-breaku prowadzili 8:6, ale w czterech następnych akcjach zwycieżyli przeciwnicy (8:10).

Tomek i Andreas w tym sezonie zwyciężyli w challengerze w Saint Brieuc. Byli też w ćwierćfinałach w Monzie i Rzymie.

30-letni Szwed przed tygodniem był w Bastad w pierwszym finale turnieju ATP Tour (wraz z Simonem Aspelinem).

Knowle ma na koncie trzynaście zawodowych tytułów (w tym US Open 2007 wraz z Aspelinem). Zelenay był dwa razy w finałach imprez ATP.

Wyniki

Pierwsza runda: (1) Cermak/Polasek – Elgin/Istomin 7:6 (2), 1:3 i ciemność; Giraldo/J. Souza – Haider-Maurer/Motti 6:7 (6), 6:1, 10:7; Garcia-Lopez/M. Lopez – (3) Cerretani/Marx 2:6, 6:4, 11:9; Hanescu/Wassen – Andujar/Gimeno-Traver 5:7, 6:4, 10:7; Knowle/Zelenay – Bednarek/Siljestrom 6:2, 4:6, 10:8; (4) Brunstrom/Shamasdin – Bastl/Sadecky; Gil/Rosol – J. Delgado/Marray 6:3, 3:6, 10:4; (2) Kas/Peya – Allegro/Bohli.