Polski Tenis

WYNIKI

LIMA: Tirante - Sachko 6:2, 6:4; Galan - Barrios Vera 7:6 (4), 4:6, 6:4; SAO PAULO: Meligeni Rodrigues Alves - Sakamoto 6:2, 6:4; Ferreira Silva - Menezes 6:4, 6:3.

Betov pokonał Janowicza

Jerzy Janowicz przegrał w finale drugiego futuresa w Mińsku.

Rywalem Jerzyka w finałowej rozgrywce był Siergiej Betov. Białorusin wygrał 6:4, 6:7 (6), 6:7 (3). Pojedynek był niezwykle wyrównany i zacięty.

O wygranej Jurka w pierwszym secie zdecydował jeden break. W dwóch kolejnych zawodnicy doprowadzili do tie-breaków. W obu lepszy okazał się rywal.

23-latek (419 w rankingu ATP) zrewanżował się tym samym Polakowi za porażkę sprzed tygodnia i czerwcową z Koszalina.

Łodzianin po dwutygoniowej rywalizacji na Białorusi wraca bogatszy o 42 punkty do rankingu ATP. To pozwoli mu na powrót do drugiej setki klasyfikacji.

Przypomnijmy, że Jerzyk w ubiegłym tygodniu w pierwszej imprezie zwyciężył, w finale pokonując Alexandra Bury z Białorusi.

Janowicz po poworcie z Mińska będzie odpoczywał i trenował dwa tygodnie w kraju. 8 listpada rozpocznie rywalizację w halowym challengerze w Aachen. Ma pewne miejsce w drabince głównej zawodów.

W Niemczech planują zagrać także m.in. Andreas Beck, Ilija Bozoljac, Grigor Dimitrov, Jesse Huta Galung czy Rainer Schuettler.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności