MADRYT: Sabalenka - Linette 6:4, 3:6, 6:3; Rybakina - Bronzetti 6:4, 6:3; Pavlyuchenkova - D. Saville 6:1, 6:4; A. Krueger - Alexandrova 6:3, 6:3; M. Andreeva - Noskova 4:6, 6:3, 6:3; C. Garcia - Xinyu Wang 6:1, 6:4; Paolini - Jimenez Kasintseva 6:0, 6:1; F. Cerundolo - Marozsan 6:2, 7:6 (5); Seyboth Wild - Musetti 6:4, 6:4; T. Paul - L. Klein 6:7 (5), 6:1, 6:4; Rublev - Bagnis 6:1, 6:4; Altmaier - Fils 6:2, 6:3; Davidovich Fokina - J. Shang 7:5, 6:3.

Bhupathi i Mirnyi lepsi od Kubota i Maracha

Łukasz Kubot i Oliver Marach przegrali z Maheshem Bhupathim i Maxem Mirnym w londyńskim Mastersie.

Kubot/Marach64
Bhupathi/Mirnyi76

Mirnyi i Kubot pewnie wygrali własne podania (1:1). W trzecim gemie nasz duet przełamał Hindusa (2:1). Marach zwyciężył na sucho (3:1).

Następne gemy dla serwujących (4:3), choć Bhupathi znów był w opałach. W ósmym gemie Oliver stracił podanie (4:4).

Trzeci gem z rzędu dla przeciwników (4:5). Luki i Oli wyrównali stan pierwszej partii (5:5. 6:6).

Tie-break: 0:1, 1:1, 1:2 (minibreak, błąd Maracha), 1:3, 1:4, 1:5 (podwójny minibreak, świetne zagranie Mahesha), 2:5, 2:6, 2:7.

W przerwie medycznej opatrywany był Polak. Gra została wznowiona. Początek drugiej partii bez breaków (1:1).

Ale już w trzecim gemie przy serwisie Łukasza, mimo obrony dwóch breakpointów, nasz duet stracił podanie (1:2). W kolejnym nie wykorzystali okazji na odrobienie straty (1:3).

Następne gemy dla serwujących (4:5), choć w siódmym gemie Polak i Austriak wybronili się przed drugim przełamaniem. Białorusin gemem wygranym na sucho zakończył seta (4:6) i całe spotkanie.