Polski Tenis

WYNIKI

WIMBLEDON: Alcaraz - Medvedev 6:7 (1), 6:3, 6:4, 6:4; Djokovic - Musetti 6:4, 7:6 (2), 6:4; Olmos/S. Gonzalez - Eikeri/M. Gonzalez 6:3, 7:6 (5); Hsieh/J. Zieliński - Routliffe/Venus 7:6 (0), 6:3.

BNP Paribas Katowice Open 2014 – echa konferencji

Agnieszka Radwańska wystąpi w przyszłym roku w Katowicach przed 10 tysiącami kibiców.

Turniej BNP Paribas Katowice Open odbędzie się w dniach 7-13 kwietnia 2014, wcześniej 5-6 kwietnia zostaną rozegrane eliminacje. Na pierwszej konferencji prasowej, która odbyła się dziś w Warszawie organizatorzy m.in. potwierdzili udział Agnieszki Radwańskiej.

Jeden kort od ćwierćfinałów

– Kolejna edycja turnieju to nowe wyzwanie. Mam nadzieję, że od ćwierćfinałów Agnieszka będzie mogła liczyć w Spodku na doping 10 tysięcy najlepszej tenisowej widowni w Polsce – mówił Paweł Owczarz, dyrektor turnieju. – Aby umożliwić kibicowanie tak licznej publiczności, zdecydowaliśmy się zmienić ustawienie kortów w stosunku do stanu z pierwszej edycji, kiedy przez cały czas mecze rozgrywane były na dwóch kortach. W 2014, mecze od ćwierćfinałów będą odbywać się na jednym korcie, co pozwoli wykorzystać całą widownię Spodka i potencjał tego fantastycznego obiektu sportowego.

– Mam jeszcze jedną niespodziankę, przede wszystkim dla najlepszych polskich tenisistek – dodał Owczarz. – Przyznaliśmy pierwsze dzikie karty. Otrzymają je halowa mistrzyni Polski kobiet (do turnieju głównego) oraz halowa mistrzyni Polski juniorek (do eliminacji).

Promocja kraju

Patronem honorowym turnieju jest profesor Jerzy Buzek.

– Sport jest wspaniałą promocją Polski. Tenis to już nie jest sport elitarny, to sport masowy. To wyraz przesunięcia naszego kraju do pierwszej ligi europejskiej – podkreślał prof. Buzek. – Przez wiele lat uprawiałem tenis. Przez 15 lat był to sport mojego życia. Obecnie konie zajęły pierwsze miejsce. To świetna promocja Polski zważywszy na fakt transmisji turnieju do 60 krajów świata. Z przyjemnością patronuję temu wydarzeniu.

– Jesteśmy przekonani, że turniej na wiele lat zagości do Katowic. Już teraz zapraszamy na kolejną edycję turnieju – zapraszał Piotr Uszok, prezydent Katowic.

Inna nawierzchnia

– W tym roku turniej cieszył się ogromną popularnością. Tenis jest zapisany w DNA naszej marki. Jako sponsor tytularny BNP Paribas Katowice Open przyczyniamy się do popularyzowania tenisa w Polsce. Trzymamy kciuki za nasze zawodniczki – mówiła Dorota Haller, dyrektor Departamentu Komunikacji Marketingowej, Korporacyjnej i PR BNP Paribas Bank

Nowością w tym roku będzie nawierzchnia typu hard (PlayFlex). Głównym powodem zmiany nawierzchni jest chęć powiększenia widowni przez stworzenie jednego kortu od ćwierćfinałów.

Zmiana ustawienia kortów nastąpi w nocy z 10 na 11 kwietnia. Organizatorzy będą mieli zaledwie osiem godzin na przeprowadzenie tej operacji.

Wszystkie szczegóły i detale dotyczące jednego kortu musiały uzyskać akceptację władz WTA. Podczas konferencji zaprezentowano również oficjalną piłkę turnieju Babolat Team. Tenisistki będą poruszać się po Katowicach samochodami marki KIA.

Drugą zawodniczką, która zagra w Spodku będzie Niemka Mona Barthel. Bilety na turniej można nabywać na stronie kupbilet.pl

Kategoria: