Polski Tenis

WYNIKI

HUA HIN WTA 250: Andreescu - Kostyuk 6:0, 7:6 (3); Tsurenko - T. Maria 6:1, 6:1; Lin Zhu - Zidansek 6:2, 6:2; Xinyu Wang - Watson 6:3, 6:7 (6), 6:4; LYON WTA 250: Parks - Kovinic 7:5, 6:2; Zanevska - Potapova 3:6, 6:1, 6:2.
Polska Liga Tenisa

BNP Paribas Katowice Open – echa konferencji

W Warszawie odbyła się konferencja prasowa dotyczącą organizacji turnieju BNP Paribas Katowice Open.

Spotkanie w hotelu Hilton cieszyło się sporym zainteresowaniem dziennikarzy. Przedstawiona została lista zawodniczek imprezy w Spodku (6-14 kwietnia). Gwiazdą numer jeden będzie Czeszka Petra Kvitova.

Petra i Sabina zapraszają

– Gratuluję organizatorom pozyskania tak znakomitej zawodniczki jaką jest Petra Kvitova – powiedział Wojciech Fibak, ambasador honorowy turnieju. – Myślałem, że Urszula Radwańśka zdecyduje się zagrać w Katowicach. Mogłaby dojeżdżać do hali samochodem. Bardzo szkoda, że nie zagra. Jest to wielka strata.

W krótkim filmiku do odwiedzenia Katowic zachęcała właśnie Kvitova. – Niecierpliwie czekam na turniej BNP Paribas Katowice Open. Do zobaczenia w kwietniu – mówiła w nim była mistrzyni Wimbledonu.

W podobnym tonie w filmie wypowiadała się Sabina Lisicka: – Bardzo się cieszę na przyjemny czas w Polsce i spotkania z fanami i rodziną. Do zobaczenia w Katowicach.

Dla kogo dzikie karty

Dyrektor turnieju Paweł Owczarz wypowiedział się o procedurze przyznawania dzikich kartach.

– Sprawiedliwie będzie jeśli dzikie karty przyznamy kolejnym zawodniczkom polskim, które nie dostały się do turnieju. Będzie to Sandra Zaniewska i jeśli dostaniemy dziką kartę od WTA to Paula Kania.’Prawa do jednej dzikiej karty ma firma Octagon, właściciel turnieju, a dwie kolejne należą do WTA ,które może przyznać je zawodniczkom z pierwszej dwudziestki rankingu. Przy wariancie, że tenisistki z dwudziestki nie zgłoszą się, to my przekażemy te karty Polkom.

Janowicz kontra Kubot

Odbędą się imprezy towarzyszące. Jerzy Janowicz oraz Łukasz Kubot zagrają charytatywny mecz pokazowy – 8 kwietnia o godz. 17. Także Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg zmierzą się w pokazówce z graczami na wózkach.

W Katowicach odbędzie się sympozjum trenerów, którego gościem będzie wujek i trener Rafaela Nadala – Toni.

Organizatorzy jednym głosem mówili, że mają nadzieję, że w przyszłym roku obydwie siostry Radwańskie zagrają w Katowicach.

Lista zgłoszonych tenisistek – Kliknij tutaj

Kategoria: