Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG WTA 500: Linette - Cirstea 7:5, 7:5; Fręch - Stephens 6:3, 6:3; Xinyu Wang - Kalinskaya 6:4, 7:6 (3); Fręch - E. Andreeva 6:2, 6:2; E. Navarro - Cornet 6:4, 6:1; Samsonova - Krejcikova 6:2, 6:7 (5), 6:4; Svitolina - Parry 6:3, 6:4; Alexandrova - Bucsa 6:0, 7:5; RABAT WTA 250: Podoroska - Maria 6:2, 6:4; Cocciaretto - Kabbaj 6:3, 6:4; Rosatello - Yuan 7:6 (7), 1:6, 6:4; Siegemund - Blinkova 6:1, 7:6 (4); Xiyu Wang - N. Brancaccio 7:6 (5), 7:5; Stearns - Krunic 5:7, 6:2, 6:1; Z. Bai - Dar 6:3, 7:6 (4); Osorio - Avanesyan 3:6, 6:4, 4:0 i krecz Eliny; GENEWA ATP 250: Cobolli - Karatsev 7:5, 6:1; Ruusuvuori - Giron 6:3, 6:3; Shevchenko - Marozsan 6:4, 7:6 (4); Ofner - Hijikata 4:6, 6:4, 6:3; LYON ATP 250: Kotov - Cachin 6:1, 6:4; Koepfer - Barranco Cosano 6:4, 6:7 (4), 6:4; Etcheverry - Sanchez Izquierdo 1:6, 6:2, 6:2; Rinderknech - Evans 6:3, 4:6, 7:6 (6).

BNP Paribas Katowice Open – już bez Polek

W Spodku rozgrywany jest turniej główny BNP Paribas Katowice Open.

Do półfinału gry podwójnej awansowały Marta Domachowska i Alicja Rosolska, choć wygrały tylko jednego seta.

W pierwszej rundzie zwyciężyły walkowerem, gdyż choroby nabawiła się Magdalena Fręch (miała grać wraz z Katarzyną Pyką).

W ćwierćfinale Marta i Ala w pierwszym secie był lepsze od Iriny-Camelii Begu i Marii Eleny Camerin 7:6 (4). Przed drugą partię z dalszej gry zrezygnowały Rumunka i Włoszka. Powodem był uraz barku Begu.

W sobotnim półfinale Polki przegrały z Rumunką Ralucą Olaru i Rosjanką Valerią Solovyevą 2:6, 2:6.

– Nasze rywalki dobrze zagrały, ale to my nie zmusiłyśmy ich do większego wysiłku. Gra się tak jak przeciwnik pozwala, a my im pozwalałyśmy na wiele – oceniła po meczu Alicja. – Nie szło nam z głębi kortu i na siatce popełniłyśmy wiele błędów – dodała.

– W sezonie letnim na mączce będę grała w parze z Megan Moulton-Levy, od Stuttgartu do Roland Garros – o swoich planach opowiedziała Rosolska.

Wyniki

Pierwsza runda: Kar. Pliskova/Kr. Pliskova – Groenefeld/Husarova 7:6 (3), 2:6, 10:4; Olaru/Solovieva – Linette/Piter 6:4, 6:1; Begu/Camerin – Craybas/Minella 6:3, 6:3; Domachowska/Al. Rosolska – Fręch/Pyka walkower (choroba Magdy); E. Birnerova/Buryachok – Kania/Zaniewska 1:6, 6:3, 10:8; Voracova/Zahlavova – Cadantu/Klemenschits 6:4, 5:7, 10:4; Arruabarrena/Dominguez Lino – Ammanmuradova/Dolonc walkower (kontuzja Akgul); Aoyama/Jugic-Salkic – Dabrowski/Hrdinova 6:2, 1:6, 10:5.

Ćwierćfinały: Olaru/Solovyeva – Kar. Pliskova/Kr. Pliskova 3:6, 6:2, 10:2; Domachowska/Al. Rosolska – Begu/Camerin 7:6 (4) i krecz; E. Birnerova/Buryachok – Voracova/Zahlavova 7:6 (5), 6:0; Arruabarrena/Dominguez Lino – Aoyama/Jugic-Salkic 3:6, 6:4, 10:8.

Półfinały: Olaru/Solovyeva – Domachowska/Al. Rosolska 6:2, 6:2; Arruabarrena/Dominguez Lino – E. Birnerova/Buryachok 6:0, 6:3.

Finał: Olaru/Solovyeva – Arruabarrena/Dominguez Lino.

Kategoria: