Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG WTA 250: Pera - Ruse 7:5, 6:4; Makarova - Cirstea 1:6, 6:3, 6:2; Piter/Zimmermann - Xu/Yang 6:3, 3:6, 10:7; GENEWA ATP 250: Basilashvili - Bagnis 6:4 i krecz Argentyńczyka; LYON ATP 250: Watanuki - Kwon 6:3, 6:4.

BNP Paribas Katowice Open już w kalendarzu

W dniach 6-14 kwietnia w Spodku odbędzie się turniej WTA BNP Paribas Katowice Open 2013.

Prawo do organizacji imprezy serii International (pula nagród 235 tys. $) ma do roku 2018 agencja producencka SOS Music.

Jej przedstawiciele negocjowali z czterema firmami, który były zainteresowane położeniem wykładziny w Spodku.

Zdecydowali się, że zawodniczki walczyć będą na kortach ziemnych conipur. Na identycznej rywalizują tenisistki w Stuttgarcie.

Conipur posiada identyczne właściwości gry, jak na korcie ceglastym. W odróżnieniu od tradycyjnego kortu ceglastego jest zawsze idealnie równa, a w trakcie gry nie tworzą się wgłębienia od obuwia.

W nazwie turnieju – obok miasta Katowice – pojawi się też sponsor tytularny – BNP Paribas. Dyrektorem zawodów został Paweł Owczarz.

Absolwent AWF w Poznaniu pochodzi z Inowrocławia. Był trenerem polskiej kadry tenisistów na wózkach. Obecnie jest dyrektorem do spraw programu w Akademii Tenisowej Karoliny Wożniackiej.

– Kolejne szczegóły dotyczące turnieju przekażemy na konferencji prasowej, która odbędzie się w połowie stycznia w Katowicach. Zaprezentujemy m.in. partnerów turnieju – wyjawił Paweł Owczarz.

Organizatorzy robią wszystko, aby wzięły w nim udział wszystkie najlepsze polskie zawodniczki. Być może w pokazowym pojedynku zmierzą się Jerzy Janowicz i Łukasz Kubot.

Kategoria:

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności