MIAMI: D. Collins - Alexandrova 6:3, 6:2; Rybakina - Azarenka 6:4, 0:6, 7:6 (2); Dimitrov - Alcaraz 6:2, 6:4; A. Zverev - Marozsan 6:3, 7:5; Medvedev - Jarry 6:2, 7:6 (7); Sinner - Machac 6:4, 6:2.

BNP Paribas Open 2014 – wygrane Agnieszki Radwańskiej

W kalifornijskim Indian Wells rozgrywany jest turniej BNP Paribas Open 2014.

W gronie kobiet Agnieszka Radwańska (trzecia w klasyfikacji) jest rozstawiona z dwójką. Nie zagra bowiem Serena Williams (1). W pierwszej rundzie miała wolny los.

W drugiej wygrała z Brytyjką Heather Watson (134) 6:4, 6:3. Straciła serwis aż pięć razy, ale przełamała rywalkę siedmiokrotnie. W trzeciej rundzie rozbiła Niemkę Annikę Beck (48) 6:0, 6:0.

Urszula Radwańska (53) przegrała gładko z reprezentującą Kanadę Aleksandrą Wożniak (241) 2:6, 0:6. Mecz trwał tylko tylko 60 minut. Krakowianka tylko raz utrzymała podanie.

Drabinka singla kobiet w Indian Wells – Kliknij tutaj

W kwalifikacjach walczyły Katarzyna Piter (96) i Magda Linette (115). Kasia przegrała z Holenderką Michaelą Krajicek (235) 2:6, 1:6.

Magda uległa Kazaszce Jarosławie Shvedovej (64) 6:3, 4:6, 4:6. Linette prowadziła w trzecim secie 3:0 z podwójnym breakiem.

Drabinka eliminacji kobiet w Indian Wells – Kliknij tutaj

W imprezie mężczyzn z 18 rozstawiony był Jerzy Janowicz (19). W drugiej rundzie przegrał z Kolumbijczykiem Alejandro Fallą (75) 3:6, 6:2, 6:7 (5).

W decydującym secie prowadził 5:2. Przy podaniu rywala miał piłkę meczową przy stanie 5:4. Zakończył spotkanie podwójnym błędem.

Zaprezentować się mieli Michał Przysiężny (75) i Łukasz Kubot (83). Luki przegrał z Ukraińcem Sergiejem Stakhovskim (83) 4:6, 5:7. Ołówek nie zagrał z Rosjaninem Nikołajem Davydenką (73). Wycofał się z turnieju z powodu kontuzji nadgarstka.

Drabinka singla mężczyzn w Indian Wells – Kliknij tutaj

Zabrakło m.in. Davida Ferrera, Nicolasa Almagro, Benoita Paire, Jurgena Melzera, Marcela Granollersa, Carlosa Berlocqa, Bernarda Tomicia, Janko Tipsarevicia czy Alberta Montanesa.

W grach podwójnych rywalizowali Klaudia Jans-Ignacik (z Ivetą Melzer – dawniej Benesova), Alicja Rosolska (z Hiszpanką Silvią Soler-Espinosą), Jerzy Janowicz (z Philippem Kohlschreiberem), Łukasz Kubot (z Robertem Lindstedtem) oraz Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski.

Klaudia i Iveta przegrały z Hiszpanką Anabel Mediną Garrigues i Shvedovą 4:6, 6:7 (8), a Alicja i Silvia uległy Rosjankom Alisie Kleybanovej i Anastazji Pavlyuchenkovej 6:7 (5), 1:6.

Drabinka debla kobiet w Indian Wells – Kliknij tutaj

Kubot i Lindstedt (duet nr 8) wygrali z Hiszpanami Feliciano Lopezem i Tommym Robredo 6:4, 3:6, 10:7, ale nie sprostali Amerykanom Johnowi Isnerowi i Samowi Querrey 3:6, 6:7 (6).

Fryta i Matka przegrali z Jonathanem Erlichem (Izrael) i Richardem Gasquetem 6:4, 5:7, 9:11, a Jerzyk i Philipp z Hindusem Leanderem Paesem i Czechem Radkiem Stepankiem (nr 4) 6:7 (6), 6:3, 5:10.