Polski Tenis

WYNIKI

ADELAJDA WTA: Świątek - Bencic 6:2, 6:2; SINGAPUR ATP: Popyrin - Bublik 4:6, 6:0, 6:2; MONTPELLIER ATP: Goffin - Bautista Agut 5:7, 6:4, 6:2; CORDOBA: J.M. Cerundolo - Ramos-Vinolas 6:0, 2:6, 6:2.

Brown został Niemcem

przez maka

Dustin Brown przyjął niemieckie obywatelstwo.

25-latek jest synem Niemki i Jamajczyka. Urodził się w miejscowości Celle w kraju naszych zachodnich sąsiadów.

Dreddy dopiero jako 12-latek wyleciał na Jamajkę. Zajmuje 105 miejsce w rankingu ATP, a w lipcu był już nawet 98 na świecie.

Jest niezwykle barwną postacią w tenisowym tourze. Nosi efektowne dredy. Ubiera się na kort niezwykle kolorowo. Zwykle ma sznurówki butów w innych barwach.

Latem wydawało się, że przyjmie obywatelstwo Wielkiej Brytanii. Zdecydował się jednak grać dla Niemiec, kraju matki Inge.

W nowych barwach walczy już w challengerze w Aachen. Dustin liczy, że powalczy o dobry wynik na igrzyskach olimpijskich w Londynie.


W tym roku obywatelstwo zmieniło także kilku innych graczy.

Amerykanin Michael Venus (309) został Nowozelandczykiem, Hiszpan Steven Diez (476) rywalizuje jako Kanadyjczyk, a Amerykanin Amer Delic (782) walczy dla Bośni.

Silną drużyną zbudował w ten sposób Kazachstan. Dla tego państwa grają przecież Rosjanie: Andrej Golubev, Michaił Kukushkin, Yuri Schukin i Jewgienij Korolev.

Kategoria:

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności