Polski Tenis

WYNIKI

HUA HIN WTA 250: Andreescu - Kostyuk 6:0, 7:6 (3); Tsurenko - T. Maria 6:1, 6:1; Lin Zhu - Zidansek 6:2, 6:2; Xinyu Wang - Watson 6:3, 6:7 (6), 6:4; LYON WTA 250: Parks - Kovinic 7:5, 6:2; Zanevska - Potapova 3:6, 6:1, 6:2.
Polska Liga Tenisa

Bułat ponownie trenerem Przysiężnego

Michał Przysiężny wraz z trenerem Sebastianem Bułatem wylecieli na cykl turniejów do Australii.

30-letni głogowianin poprzedniego sezonu nie zaliczy do udanych. Spadł na 174. miejsce w światowym rankingu. W imprezach rangi ATP wygrał tylko 4 z 25 spotkań. Pokonał m.in. Jo-Wilfrieda Tsongę czy Maleka Jaziriego.

Lepiej spisywał się w challengerach. Był w finale w Genewie oraz ćwierćfinale w Pradze. Natomiast w grze podwójnej triumfował w turnieju ATP 500 w Tokio (wraz z Francuzem Pierrem-Huguesem Herbertem).

Jesienią Ołówek zmienił dietę. Schudł o ponad pięć kilogramów. Rozstał się z trenerem Aleksandrem Charpantidisem. Po raz kolejny jego szkoleniowcem został Sebastian Bułat.

Bułat jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. W przeszłości pracował już z Przysiężnym, a także z Tomaszem Bednarkiem.

Nowy sezon Michał rozpocznie występem w eliminacjach Brisbane International presented by Suncorp (od 3 stycznia, korty twarde, 494 tys. $). W tych zawodach rywalizować będą również Paula Kania i Łukasz Kubot.

Następnie czekać go będą kwalifikacje Australian Open w Melbourne, a wcześniej być może także powalczy o główną drabinkę w Sydney.

Kategoria: