Polski Tenis

WYNIKI

SAN JOSE WTA 500: Linette - Martic 7:5, 7:6 (5); Kasatkina - C. Garcia 3:6, 7:5, 6:3; Konjuh - Riske 6:1, 6:4; S. Zhang - Keys 7:5, 7:6 (5); KLUŻ-NAPOKA WTA 250: Kr. Pliskova - Kawa 6:4, 6:4; Sherif - Eala 6:2, 6:2.

Carbo-Koks Bytom Open 2013 – wyniki

Cykl polskich futeresów zakończył Carbo-Koks Bytom Open.

W turnieju na Górnym Śląsku (korty ziemne, 15 tys. $ w puli nagród) najwyżej rozstawiony był Słoweniec Blaz Rola (217 w rankingu ATP).

Pojawili się także zdolny Serb Filip Krajinovic (316), doświadczony Portugalczyk Rui Machado (306). W ostatniej chwili wycofali się Słowak Pavol Cervenak, Czech Jaroslav Pospisil i Niemiec Peter Torebko.

Zagrali za to Czesi Marek Michalicka,Jan Satral, Robert Rumler i Jakub Filipsky, Łotysze Martins i Janis Podzus oraz Niemiec Bastian Wagner.

Z Polaków miejsca w drabince głównej mieli Grzegorz Panfil, Piotr Gadomski, Marcin Gawron, Adam Chadaj, Błażej Koniusz, Andriej Kapaś, Arkadiusz Kocyła, Mikołaj Jędruszczak, Mateusz Szmigiel i Patryk Janik.

Dzikie karty otrzymali Mateusz Kowalczyk, Przemysław Filipek, Adam Majchrowicz i Karol Drzewiecki. Przez kwalifikacje przebili się Piotr Gryńkowski, Louis Dończyk, Bojan Szumański i Konrad Mularczyk.

Do drugiej rundy awansowali Koniusz, Szmigiel, Gadomski, Gryńkowski (zdobył pierwszy punkt do rankingu ATP), Kocyła, Kapaś, Panfil i Szumański (wróci do światowej klasyfikacji).

W ćwierćfinale znależli się Koniusz, Kapaś i Panfil. W półfinale zameldował się tylko Kapaś, który wygrał z Panfilem. W grze podwójnej triumfowali Gadomski i Kowalczyk.

SINGIEL

Pierwsza runda: (1) Rola – Kowalczyk 6:2, 7:6 (6); M. Podzus – Jędruszczak 6:3, 6:2; Koniusz – Drzewiecki 6:2, 6:2; Gryńkowski – (6) Satral 7:6 (6), 2:1 i krecz Czecha; (3) Panfil – Pavlik 7:6 (2), 6:4; Szmigiel – Chadaj 3:0 i krecz Adama; Kocyła – Janik 6:3, 7:5; Kapaś – (7) Gawron 6:3, 6:1; (5) Gadomski – Lima-Perez 6:4, 6:4; J. Podzus – Jaloviec 6:4, 6:3; B. Wagner – Dończyk 6:3, 6:4; (4) Machado – Turcan 6:4, 6:1; Rumler – (8) Michalicka 7:6 (4), 7:6 (5); Filipsky – Filipek 6:3, 6:1; Szumański – Majchrowicz 6:1, 6:3; (2) Krajinovic – Kon. Mularczyk 6:1, 6:2.

Druga runda: Rola – M. Podzus 6:1, 6:3; Koniusz – Gryńkowski 6:1, 6:0; Panfil – Szmigiel 7:5, 6:0; Kapaś – Kocyła 7:6 (3), 4:6, 6:2; J. Podzus – Gadomski 7:6 (5), 7:6 (4); Machado – B. Wagner 6:3, 7:5; Rumler – Filipsky 7:5, 6:3; Krajinovic – Szumański 6:2, 6:4.

Ćwierćfinały: Rola – Koniusz 6:3, 6:7 (4), 6:2; Kapaś – Panfil 7:6 (5), 6:4; Machado – J. Podzus 6:2, 6:2; Krajinovic – Rumler 6:0, 6:4.

Półfinały: Rola – Kapaś 6:4, 4:6, 6:4; Krajinovic – Machado 3:6, 7:6 (0), 6:4.

Finał: Rola – Krajinovic walkower – Serb zrezygnował z gry.

DEBEL

Pierwsza runda: (1) Gadomski/Kowalczyk – bye; Charkiewicz/Szumański – Iżycki/Szmyrgała 6:2, 6:2; (4) Jędruszczak/Kocyła – Majchrowicz/Stefaniak 6:1, 6:1; Bujdo/Szmigiel – Krawczyński/Radwan 6:2, 6:1; Gawron/Koniusz – Gajewski/Walków walkower; Dończyk/Lima-Perez – (3) Chadaj/Michalicka walkower; J. Podzus/M. Podzus – Filipek/Janik 6:4, 6:4; (2) Kapaś/Panfil – Kon. Mularczyk/Wojnar 6:1, 6:2.

Ćwierćfinały: Gadomski/Kowalczyk – Charkiewicz/Szumański 6:2, 6:2; Jędruszczak/Kocyła – Bujdo/Szmigiel 5:7, 6:3, 10:8; Gawron/Koniusz – Dończyk/Lima-Perez 6:2, 7:5; Kapaś/Panfil – J. Podzus/M. Podzus 6:2, 6:3.

Półfinały: Gadomski/Kowalczyk – Jęruszczak/Kocyła 6:2, 6:2; Kapaś/Panfil – Gawron/Koniusz 6:1, 6:1.

Finał: Gadomski/Kowalczyk – Kapaś/Panfil 6:3, 6:3.

ELIMINACJE

Pierwsza runda: (1) Jaloviec – bye; Rizzuti – Radwan 6:0, 6:0; Schulhauser – Sołtyka 6:2, 6:1; Bujdo – bye; (2) Szmyrgała – bye; Barański – bye; Szumański – Pyla 6:0, 6:1; D. Lipka – bye; (3) Nejedly – bye; Gryńkowski – bye; Charkiewicz – A. Mlazga 6:7 (2), 7:6 (7), 6:3; Gajewski – bye; (4) Vodak – bye; Turcan – Chojnowski 7:5, 6:2; Oleksy – Dmochowski 7:5, 6:2; Ronduda – bye; (5) Stefaniak – bye; Kon. Mularczyk – Gresk walkower; Chlebowski – bye; Jabłoński – bye; (6) Walków – bye; Mercuri – Duś 6:1, 6:4; Dończyk – bye; Turzański – bye; (7) Wojnar – bye; Safuryn – P. Lipka 6:3, 6:1; Owczarz – B. Dzudzewicz 6:4, 6:2; (10) Pavlik – bye; (8) Lima-Perez – bye; Lemiesz – Steinberger 6:4, 6:0; Iżycki – bye; (9) Bisko – bye.

Druga runda: Jaloviec – Rizzuti 1:6, 6:4, 7:5; Schulhauser – Bujdo 6:3, 6:1; Szmyrgała – Barański 7:5, 6:1; Szumański – D. Lipka 6:4, 6:3; Gryńkowski – Nejedly 6:3, 6:4; Gajewski – Charkiewicz 6:4, 3:6, 7:5; Turcan – Vodak 6:4, 6:3; Oleksy – Ronduda 6:3, 6:2; Kon. Mularczyk – Stefaniak 7:5, 6:1; Chlebowski – Jabłoński 7:5, 7:5; Walków – Mercuri 7:5, 3:6, 6:2; Dończyk – Turzański 6:4, 7:6 (2); Wojnar – Safuryn 6:4, 1:6, 6:4; Pavlik – Owczarz 6:1, 7:5; Lima-Perez – Lemiesz 6:2, 6:0; Iżycki – Bisko 6:4, 6:2.

Trzecia runda: Jaloviec – Schulhauser 2:6, 7:6 (3), 6:1; Szumański – Szmyrgała 6:3, 3:6, 6:4; Gryńkowski – Gajewski 6:3, 6:2; Turcan – Oleksy 6:1, 6:1; Kon. Mularczyk – Chlebowski 6:3, 6:2; Dończyk – Walków 5:7, 6:3, 6:2; Pavlik – Wojnar 7:6 (5), 6:1; Lima-Perez – Iżycki 6:3, 6:2.

Strona turniejowa – Kliknij tutaj

Kategoria:

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności