RZYM WTA 1000: Fręch - L. Krueger 7:6 (2), 6:3; Badosa - M. Andreeva 6:2, 6:3; S. Rogers - Pigato 6:1, 6:0; Putintseva - Trevisan 6:3, 6:4; Osorio - Rus 4:6, 6:3, 6:4; A. Bogdan - L. Fernandez 6:4, 6:1; Xinyu Wang - Yuan 4:6, 6:1, 6:2; Stefanini - Paganetti 7:5, 6:3; Kerber - L. Davis 6:1, 6:0; Shnaider - Minnen 6:2, 6:3.

Carlsbad – Radwańska lepsza od Hantuchovej

Agnieszka Radwańska wygrała z Danielą Hantuchovą w ćwierćfinale turnieju w Carlsbad.

A. Radwańska066
D. Hantuchova644

Agnieszka żle rozpoczęła mecz. Podwójne przełamanie dla Danieli (0:3). Już 0:4, Polka do tej pory wygrała jedynie pięć punktów (rywalka szesnaście).

Zapaść Radwańskiej trwa. Nie zdołała jeszcze ugrać gema w pierwszym secie (0:5). Pierwszy set do zera dla Hantuchovej (0:6).

Pierwszy gem na koncie Radwańskiej. Wygrała własne podanie (1:0). Nie wykorzystała dwóch breakpointów (1:1).

Po raz pierwszy przełamała Słowaczkę (3:1)! Jednak przełamaniem nie nacieszyła się zbyt długo (4:3).

Hantuchova była o krok od wyrównania w drugim secie, jednak Radwańskiej udało się przełamać i będzie serwować by wygrać tę partię (5:3). Przegrała jednak podanie (5:4).

W decydującym momencie Agnieszka odebrała podanie Słowaczce i wygrała seta (6:4).

Pierwszy gem w decydującym secie bez straty punktu (1:0). Obie zawodniczki dobrze serwują. Polka jeszcze nie przegrała wymiany przy własnym podaniu (2:2).

Radwańska kontroluje przebieg meczu. Z łatwością wygrywa kolejny gem serwisowy (3:2).

W końcu w siódmym gemie pierwsze przełamanie w secie numer trzy. Niestety dla Hantuchovej (3:4). Polka nie pozostała dłużna rywalce (4:4).

Radwańska już tylko gem od triumfu w ćwierćfinale (5:4). Wykorzystała pierwszą piłkę meczową (6:4). Zwycięstwo!

W półfinale (sobota godz. 23) rywalką Polki będzie Niemka Andrea Petkovic (11). Dziewczyny walczyły ze sobą dwukrotnie (Tokio 2009 i 2010). Oba spotkania zakończyły się wygrana Agi.

W kolejnym tygodniu Agnieszka będzie walczyć w Rogers Cup w Toronto. Rozstawiona z trzynastką w pierwszej rundzie zmierzy się z Eleną Vesniną (39). Rosjanka pokonała Isię w tym roku w turnieju w Rzymie.