Polski Tenis

WYNIKI

KANTON WTA 250: Xiyu Wang - Linette 6:0, 6:2; GUADALAJARA WTA 1000: Dolehide - Kenin 7:5, 6:3; Sakkari - C. Garcia 6:3, 6:0; CHENDGU ATP 250: Dimitrov - Varillas 6:3, 6:4; Rinderknech - Giron 7:6 (2), 6:4; Musetti - Sekulic 7:6 (2), 6:7 (4), 6:0; Kecmanovic - Moutet 6:2, 6:4; ZHUHAI ATP 250: Korda - A. Muller 6:1, 2:6, 6:3; Etcheverry - Svrcina 6:2, 6:3.
Polska Liga Tenisa

Challenger w Sopocie zagrożony

Rozgrywki polityczne mogą stanąć na przeszkodzie powrotowi tenisa do Sopotu.

Challenger ATP BNP Paribas Polish Open (korty ziemne, 125 tys. $+H) ma odbyć się w Sopocie w dniach 11-17 lipca.

Jego organizatorami są Polski Związek Tenisowy, miasto Sopot oraz Prokom Investments.

Budżet turnieju jest zagrożony. Prezydent Jacek Karnowski nie może liczyć na 200 tysięcy złotych z miejskiej kasy.

Sopoccy radni nie zgodzili się bowiem na projekt uchwały o zwiększenie wydatków w budżecie miasta na promocję turnieju tenisowego w Sopocie.

– To nie była złośliwość z naszej strony – mówi sport.pl Wojciech Fułek, przewodniczący rady miasta. – Po prostu tak ważnych, finansowych uchwał nie przedstawia się na nadzwyczajnej, w pośpiechu zwołanej sesji.

– W kampanii mówi się o popieraniu sportu, kultury, żeglarstwa, a na sesji się to uwala – odpowiada konkurentowi w wyborach prezydenckich Jacek Karnowski. – Jeszcze raz przedstawię ten projekt i liczę, że tym razem radni go zaakceptują – wyjawia sport.pl prezydent Sopotu.

Jeszcze w lutym wydawało się, że challenger zostanie rozegrany w Gdyni, która także chciała zorganizować turniej i to w tym samym terminie.

Za tym miastem przemawiał nowocześniejszy niż w Sopocie obiekt. Na samym początku starania gdynian popierał Polski Związek Tenisowy.

W marcu zdecydowano jednak, że zmagania odbędą się w Sopocie, a ich organizatorem będzie PZT.

W obecnej sytuacja, Gdynia być może znów wróci do gry. Szkoda, że nikt nie pomyślał, aby w Trójmieście odbyły się dwa challengery w różnych terminach.

Kategoria: