Polski Tenis

WYNIKI

GDYNIA WTA 250: Zanevska - Parrizas Diaz 6:3, 6:2; Kucova - Gorgodze 6:7 (4), 7:6 (7), 7:6 (3); Korpatsch - Bondar 7:5, 6:3; PALERMO WTA 250: Dodin - Cristian 6:7 (6), 6:3, 6:4; GSTAAD ATP 250: Gaston - Garin 6:4, 1:6, 7:6 (11); Djere - Rinderknech 6:4, 6:7 (5), 6:4; Kopriva - M. Ymer 6:1, 6:0; Ruud - Paire 6:2, 5:7, 6:3; Walków/Zieliński - Paul/Riedi 4:6, 7:6 (3), 10:2; UMAG ATP 250: Gasquet - Dzumhur 6:3, 7:6 (7); Altmaier - Lajovic 6:2, 6:4; Ramos-Vinolas - Travaglia 6:2, 6:1; LOS CABOS ATP 250: Norrie - Escobedo 6:1, 6:1; Fritz - S. Johnson 6:4, 6:4; Isner - Bolt 6:3, 6:4; Nakashima - Thompson 6:3, 4:6, 7:6 (4).

Challengery ITF – Linette z tytułem w Grenoble

przez maka

Magda Linette i Paula Kania były najwyżej rozstawione w turnieju ITF w Grenoble.

W Open GDF SUEZ de l’Isère (korty twarde w hali, 25 tys. $) Polki triumfowały w przeszłości dwa razy. Anna Korzeniak wygrała w 2007 roku, a Marta Domachowska była najlepsza cztery lata póżniej.

Linette (141 w klasyfikacji WTA) i Kania (163) otworzyły listę zgłoszeń. Magda wygrała z Francuzką Iriną Ramialison (284) 6:3, 6:1 oraz Rumunkami Ioaną Loredaną Roscą (580) 6:3, 6:3 i Iriną Marią Barą (428) 6:0, 6:1.

W półfinale pokonała Francuzkę Manon Arcangioli (301) 6:1, 7:5. W spotkaniu finałowym była skuteczniejsza od Czeszki Teresy Martincovej (258) 7:6 (2), 4:6, 6:1.

Paula niespodziewanie uległa Francuzce Gaelle Desperrier (br) 4:6, 3:6. W eliminacjach Domachowska (886) przegrała z Belgijką Sofie Oyen (667) 7:6 (4), 3:6, 2:6.

Glasgow

W kwalifikacjach Aegon GB Pro-Series Glasgow – The Scottish Championships (korty twarde w hali, 25 tys. $) rywalizowały z powodzeniem Justyna Jegiołka (391) i Magdalena Fręch (466).

Fręch wygrała z Brytyjkami Camille Verden Anderson (br) 6:1, 6:4 i Charlotte Pearce (1209) 6:1, 6:0. Jegiołka pokonała Brytyjkę Louie McLelland (br) 6:2, 6:0 i Fatmę Al Nabhani (Oman, 548) 6:2, 6:0.

W turnieju głównym Fręch była lepsza od Białorusinki Swietłany Pirazhenki (384) 6:2, 6:4, ale uległa Belgijce Ysaline Bonaventure (200) 4:6, 4:6. Jegiołka przegrała z Włoszką Claudią Giovine (476) 4:6, 6:7 (4).

W deblu Jegiołka i Włoszka Alice Matteucci były duetem nr 3 zmagań. Ćwierćfinałowy mecz z Rumunką Aną Bogdan i Lesley Kerkhove oddały walkowerem.

Burnie

Starty w Australii kontynuuje Katarzyna Piter (179). W McDonald’s Burnie Internation w Burnie (korty twarde, 50 tys. $) została rozstawiona z piątką.

Pokonała Słowaczkę Zuzanę Zlochovą (297) 6:0, 6:1 i Chorwatkę Janę Fett (356) 6:3, 2:6, 6:3. W ćwierćfinale wygrała z Chinką Xinyun Han (275) 6:1, 6:1. W półfinale uległa Rosjance Darii Gavrilovej (154) 2:6, 0:6.

W grze podwójnej Piter i Japonka Misa Eguchi (duet nr 3) wygrały z Australijkami Sally Peers i Ashling Sumner 6:0, 6:4 oraz Destanee Aiava i Storm Sanders 4:6, 7:5, 14:12.

W półfinale przegrały z Han i Japonką Junri Namigatą 4:6, 2:6.

Kategoria:

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności