MADRYT WTA 1000: Linette - Cocciaretto 3:6, 6:4, 6:4; Osaka - Minnen 6:4, 6:1; Bouzas Maneiro - Badosa 2:6, 6:3, 6:3; Vekic - Siegemund 6:1, 6:2; Stephens - Trevisan 6:3, 5:7, 6:4; Sorribes Tormo - Pera 7:5, 6:2; Putintseva - Yuan 6:2, 6:4; Sherif - L. Davis 4:6, 7:6 (4), 6:4; S. Rogers - S. Zhang 6:3, 6:2; Jimenez Kasintseva - Lin Zhu 6:4, 6:3; Dolehide - Z. Bai 6:3, 6:3; Bronzetti - Gracheva 6:3, 6:3; S. Rogers - S. Zhang 6:3, 6:2; Altmaier - Landaluce 6:1, 7:5; Seyboth Wild - Safiullin 6:4, 6:4; Daniel - Vukic 6:2, 6:7 (1), 6:1; Navone - Popyrin 7:5, 6:2; Munar - Borges 7:5, 6:4.

Chela pokonał Kubota

Łukasz Kubot przegrał z Juanem Ignacio Chelą w drugiej rundzie turnieju ATP w Costa do Sauipe.

Kubot653
Chela376

Polak pewnie wygrał własne podanie (1:0), a po chwili przełamał Argentyńczyka (2:0). Chela wywalczył szybkiego rebreaka (2:1).

Wygrał swojego gema (2:2) i po raz drugi odebrał serwis Polakowi (2:3). Łukasz przy drugiej okazji odrobił stratę (3:3).

Dołożył własne podanie (4:3) i zdobył trzeciego breaka (5:3). Luki pierwszą z dwóch piłek setowych wygrał pierwszą partię (6:3).

Drugi set bez przełamań do stanu (2:2), choć w trzecim gemie Kubot nie wykorzystał trzech breakpointów.

Piąty gem przyniósł przełamanie dla Polaka (3:2), ale rywal odpowiedział rebreakiem (3:3). Chela utrzymał podanie (3:4) i po raz drugi odebrał podanie Lukiemu (3:5).

Łukasz jeszcze walczy o tego seta. Wywalczył przełamanie powrotne (4:5) i obronił piłkę setową (5:5). Argentyńczyk trzecim breakiem wygrał drugiego seta (5:7).

Początek drugiej partii bez breaków do (1:2). W czwartym gemie Kubot stracił podanie (1:3). Polak nie zdołał odrobić tej straty i przegrał tą partię (3:6) i całe spotkanie.

Łukasz spadnie w światowej klasyfikacji na 135. lub gorsze miejsce.

31-letni Argentyńczyk zajmuje 39. pozycję w rankingu ATP. Chela najlepiej czuje się na nawierzchni ziemnej. W swojej karierze wygrał sześć zawodowych turniejów, wszystkie na ceglanej mączce.

Zawodnicy nigdy nie walczyli przeciwko sobie, ale w ubiegłym roku wspólnie triumfowali w turnieju deblowym w Bukareszcie.