Polski Tenis

WYNIKI

PRAGA WTA 250: Fręch - Sharma 6:4, 2:6, 6:2; Linette - Barthel 7:6 (4), 6:4; Siniakova - Chirico 7:5, 4:6, 6:3; Samson - Wurth 6:0, 6:2; Von Deichmann - Schmiedlova 6:4, 6:4; Salkova - Sonmez 6:4, 6:0; Shibahara - Korpatsch 7:6 (5), 3:6, 7:5; Fett - Van Uytvanck 6:2, 6:2; Selekhmeteva - Palicova 7:5, 6:3; JASSY WTA 250: Bondar - Benoit 6:3, 6:1; Janicijevic - Topalova 6:1, 6:2; Lepchenko - Trevisan 5:7, 6:4, 6:3; Waltert - Makarova 6:2, 6:2; Boskovic - Timofeeva 7:5, 6:1; Martic - Parrizas Diaz 6:4, 6:4; Paquet - Carle 6:4, 6:2; Avanesyan - Romero Gormaz 6:1, 6:2; Todoni - Falei 5:0 i krecz Aliony; WARSZAWA WTA 125: Parks - Hertel 6:3, 4:6, 6:1; Bolkvadze - Sramkova 6:1, 6:2; Hontama - Raina 7:5, 6:2; Glushko - Baindl 6:2, 7:5; Joint - Ruzic 5:7, 6:2, 6:3; Klimovicova - Savinykh 6:4, 6:3.

Cherkassy ITF – Polacy triumfują w deblu

Andiej Kapaś i Adam Chadaj grają na Ukrainie.

Polacy w drabince głównej futuresa w Cherkassy (korty twarde w hali, 10 tys. $) w pierwszej rundzie trafili na tenisistów z Ukrainy.

Andriej (575 w rankingu ATP) wygrał z Ivanem Sergeyevem (735). W 2010 roku był już 147 zawodnikiem w światowej klasyfikacji.

W meczu 1/8 finału przegrał z Niemcem Mathiasem Kolbe (677).

Natomiast Artem Smirnov (473) okazał się za mocny dla Adama.

Wyniki

Pierwsza runda: Eriksson – (1) Schimd 3:6, 6:4, 6:3; Petrovic – Kryvoy 6:4, 3:6, 6:3; Ehrat – Regus 6:1, 3:6, 6:3; (8) Eremin – Malyshev 7:6 (4), 7:6 (5); (3) Poplavskyy – Bega 6:3, 7:5; Melamed – Uzhylovsky 6:2, 6:3; Nys – Jankovits 6:2, 6:2; (6) Rousset – Molina 7:6 (2), 7:6 (3); Nedovyesov – (5) M. Baumann 6:4, 6:4; Galovic – Anikanov 6:2, 6:3; Mylokostov – Manafov 2:6, 6:1, 6:1; (4) Smirnov – Chadaj 6:4, 6:2; (7) Kapaś – Sergeyev 6:1, 2:6, 7:6 (7); Kolbe – Lenz 4:6, 7:6 (4), 6:4; Firmin – Agafonov 7:6, 3:6, 6:3; Waite – (2) Sinicropi 7:6 (3), 6:7 (6), 7:6 (5).

Druga runda: Petrovic – Eriksson 6:4, 6:1; Ehrat – Eremin 6:3, 6:3; Poplavskyy – Melamed 6:1, 6:4; Rousset – Nys 6:3, 3:6, 6:4; Nedovyesov – Galovic 6:4, 6:3; Smirnov – Mylokostov 6:3, 6:3; Kolbe – Kapaś 7:5, 6:4; Firmin – Waite 7:6, 6:4.

W deblu biało-czerwoni zostali rozstawieni z jedynką. Wygrali z Ukraińcem Vladyslavem Manafovem i Białorusinem Yaroslavem Zubko 7:6 (4), 6:2.

W ćwierćfinale pokonali Niemców Moritza Baumanna i Ralpha Regusa 6:4, 4:6, 10:7. W 1/2 finału okazali się lepsi od kolejnej pary z Niemiec – Marko Lenza i George Von Massowa 6:3, 6:2.

W meczu o tytuł wygrali z Ukraińcami Oleksandrem Nedovyesovem i Stanislavem Poplavskyym 6:4, 6:7 (3), 10:3.

Kategoria: