Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG WTA 500: Linette - Cirstea 7:5, 7:5; Fręch - Stephens 6:3, 6:3; Xinyu Wang - Kalinskaya 6:4, 7:6 (3); Fręch - E. Andreeva 6:2, 6:2; E. Navarro - Cornet 6:4, 6:1; Samsonova - Krejcikova 6:2, 6:7 (5), 6:4; Svitolina - Parry 6:3, 6:4; Alexandrova - Bucsa 6:0, 7:5; RABAT WTA 250: Podoroska - Maria 6:2, 6:4; Cocciaretto - Kabbaj 6:3, 6:4; Rosatello - Yuan 7:6 (7), 1:6, 6:4; Siegemund - Blinkova 6:1, 7:6 (4); Xiyu Wang - N. Brancaccio 7:6 (5), 7:5; Stearns - Krunic 5:7, 6:2, 6:1; Z. Bai - Dar 6:3, 7:6 (4); Osorio - Avanesyan 3:6, 6:4, 4:0 i krecz Eliny; GENEWA ATP 250: Cobolli - Karatsev 7:5, 6:1; Ruusuvuori - Giron 6:3, 6:3; Shevchenko - Marozsan 6:4, 7:6 (4); Ofner - Hijikata 4:6, 6:4, 6:3; LYON ATP 250: Kotov - Cachin 6:1, 6:4; Koepfer - Barranco Cosano 6:4, 6:7 (4), 6:4; Etcheverry - Sanchez Izquierdo 1:6, 6:2, 6:2; Rinderknech - Evans 6:3, 4:6, 7:6 (6).

Czesi lepsi od Bednarka i Siljestroma

Tomasz Bednarek i Andreas Siljestrom byli rozstawieni z trójką w turnieju deblowym w Rzymie.

Dla Polaka i Szweda to trzeci wspólny występ. Triumfowali w zawodach w Saint Brieuc, w Monzy przegrali w ćwierćfinale.

W stolicy Włoch w pierwszym meczu wygrali z Hiszpanem Danielem Munozem de la Navą i Rumunem Adrianem Ungurem 6:4, 1:6, 15:13.

W supertie-breaku obronili piłkę meczową przy stanie 8:9.

W spotkaniu, którego stawką był awans do półfinału przegrali z Czechami Leosem Friedlem i Ivo Minarem 4:6, 6:2, 12:14.

W pierwszym secie rywale byli lepsi o jednego breaka. Wywalczyli go w pierwszym gemie przy podaniu Szweda.

W drugim Polak i Szwed wygrali z przewagą dwóch przełamań, zdobytych w szóstym i ósmym gemie.

W supertie-breaku Tomek i Andreas nie wykorzystali trzech piłek meczowych (9:6), obronili meczbola dla Czechów (9:10). Zmarnowali dwie kolejne szanse na wygranie spotkania i przegrali (12:14).

Wyniki

Pierwsza runda: (1) Brunstrom/Nielsen – Ignatik/Polansky 6:3, 6:3; Klizan/Motti – Fioravante/Klec 6:3, 6:2; (4) Charroin/Kadir – Giannessi/Quinzi 6:3, 6:4; Olaso/Podlipnik – Phau/Reister 6:1, 7:5; Friedl/I. Minar – Haider-Maurer/Knittel 6:3, 7:5; (3) Bednarek/Siljestrom – Munoz de la Nava/Ungur 6:4, 1:6, 15:13; Fabbiano/Trusendi – Donskoy/Navarro 6:3, 6:0; (2) A. Beck/Kas – Ciric/Schoorel 6:1, 6:3.

Ćwierćfinały: Klizan/Motti – (1) Brunstrom/Nielsen 2:6, 6:4, 10:2; (4) Charroin/Kadir – Olaso/Podlipnik; Friedl/I. Minar – (3) Bednarek/Siljestrom 6:4, 2:6, 14:12; Fabbiano/Trusendi – (2) A. Beck/Kas 1:6, 7:6 (5), 14:12.

Kategoria: