Polski Tenis

WYNIKI

HAMBURG ATP 500:  Zverev - Zhang 6:4, 6:3; P. Martinez - F. Cerundolo 1:6, 6:1, 6:4; Baez - Darderi 2:6, 6:4, 6:4; Fils - Rune 6:4, 4;1 i krecz Holgera; GSTAAD ATP 250: Halys - Heider 6:1, 7:5; Struff - Etcheverry 7:5, 3:6, 6:3; S. Tsitsipas - Fognini 6:4, 6:3; M. Berrettini - Auger-Aliassime 7:6 (7), 7:6 (2); BASTAD ATP 250: Nadal - Navone 6:7 (2), 7:5, 7;5; Ajdukovic - Monteiro 6:2, 4:6, 6:4; Tirante - Carballes Baena 6:3, 2:6, 7:5; BUDAPESZT WTA 250: Shnaider - Seidel 6:4, 6:2; Schmiedlova - Avanesyan 2:6, 6:3, 6:2; Sasnovich - Lamens 6:4, 2:6, 6:4; PALERMO WTA 250: Parry - Paquet 7:5, 1:6, 6:4.

Czeska liga – przegrane Uli i Łukasza

Urszula Radwańska i Łukasz Kubot walczą w drużynowej lidze w Czechach.

Dziś w Prostejovie ich klub TK Neride Praga przegrał ze Spartą Pragą. Ula (106 w rankingu WTA) przegrała z Czeszką Barborą Zahlavovą Strycovą (44) 4:6, 3:6.

Radwańska dała się przełamać cztery razy, a odebrała podania przeciwniczce tylko dwukrotnie.

Kubot (57) uległ Radkowi Stepankowi (29) 4:6, 6:7 (7). Dwa lata temu w Wiedniu także wygrał Czech 6:4, 6:1.

Łukasz stracił podania dwa razy (0:3). Obronił dwa breakpointy i utrzymał serwis (1:4). Odrobił stratę jednego przełamania (2:4).

Kolejne gemy dla podających (4:5). Polak przegrał pierwszą partię (4:6).

Kubot z trudem utrzymał serwis (1:0). W dziewiątym gemie bronił breakpointa (5:4), a w kolejnym zmarnował dwie piłki setowe (5:5). W tie-breaku Łukasz przegrał (7:9), choć prowadził (6:5).

Polak w parze z Karolem Beckiem przegrali z Lukasem Dlouhym i Frantiskiem Cermakiem 3:6, 4:6.

NERIDE – SPARTA 3:6

E. Birnerova – Zakopalova 0:6, 1:6; Ramirez Hidalgo – Dlouhy 4:6, 7:6 (5), 5:7; U. Radwańska – Zahlavova Strycova 4:6, 3:6; Lojda – Ulihrach 7:5, 6:3; K. Beck – Dodig 4:6, 6:3, 3:6; Kubot – Stepanek 4:6, 6:7 (7); Allertova/Hlavackova – Vankova/Zakopalova 6:0, 6:3; Ramirez Hidalgo/Devoty – Ulihrach/Konecny 6:4, 3:6, 10:8; Kubot/K. Beck – Dlouhy/Cermak 3:6, 4:6.

W niedzielę Sparta zagra z faworytem półfinałowej grupy A – Agrofertem Prostejov (godz. 10). W poniedziałek Neride zmierzy się z Agrofertem (godz. 10).


W grupie B walczą: Precolor Plus Prerov, I.CLTK Praga i LTK Liberec.

PRECOLOR PLUS – I.CLTK 3:6

Mendesova – Benesova 4:6, 3:6; Kerber – Hradecka 2:6, 3:6; Kukushkin – Mertl 6:4, 6:7 (5), 6:4; Istomin – Hernych 6:3, 7:6 (4); Rosol – Petzschner 4:6, 7:5, 3:6; Troicki – J. Melzer 6:7 (5), 4:6; Kerber/Dobra – Benesova/Hradecka 2:6, 7:6, 6:10; Troicki/Rosol – J. Melzer/Petzschner 0:6, 6:2, 4:10; Istomin/Kukushkin – Jebay/I. Minar 7:6 (1), 6:2.

Kategoria: