Polski Tenis

WYNIKI

BUDAPESZT WTA 250: Avanesyan - Fręch 7:6 (5), 6:4; Lamens - Gracheva 6:3, 6:0; Monnet - Toth 6:1, 6:1; Masarova - Szabanin 6:2, 6:3; Schmiedlova - Rakhimova 3:6, 6:4, 6:0; Sorribes Tormo - Topalova 4:6, 6:3, 7:5; Timofeeva - Waltert 7:5, 7:6 (3); PALERMO WTA 250: Sharma - Blinkova 6:0, 7:5; Noha Akugue - Barthel 6:4, 2:6, 6:2; HAMBURG ATP 500: Cobolli - Altmaier 6:4, 6:7 (6), 6:3; Blanchet - Popyrin 4:6, 7:6 (6), 6:2; Marterer - Kwon 6:4, 6:7 (6), 7:5; Djere - Bergs 6:3, 7:6 (4); GSTAAD ATP 250: Riedi - Barrere 7:6 (2), 7:5; Fognini - Droguet 6:4,  6:3; Struff - Ramos-Vinolas 7:6 (6), 7:6 (4); Varillas - Thiem 6:3, 5:7, 7:6 (4); Galan - Kopriva 6:3, 6:2; NEWPORT ATP 250: Kovacevic - Mayot 7:6 (1), 6:4.

Daria i Daniel najlepsi

Daria Kuczer (Promasters Szczecin) i Daniel Michalski (Tie Break Warszawa) zwyciężyli w ogólnopolskim turnieju klasyfikacyjnym skrzatów w Warszawie.

W zawodach w stolicy rywalizowali młodzi tenisiści do lat 12. Świetnie obsadzona była impreza dziewcząt, w której na starcie pojawiło się pięć z najlepszych dziesięciu zawodniczek w tej kategorii wiekowej.

Triumfowała Daria Kuczer, która w finale pokonał Annę Hertel (Legia Warszawa). Obydwie zwyciężyły w grze podwójnej.

W turnieju chłopców najlepszy był reprezentant gospodarzy Daniel Michalski. W decydującym meczu okazał się skuteczniejszy od Bartosza Piątkowskiego (DeSki Warszawa).

W deblu triumfowali Tomasz Dudek (TKKF Falenica Warszawa) i Jan Gałka (Warszawianka).

Dziewczęta

Ćwierćfinały: Hertel – Sosnowska 6:3, 6:2; Nowak – Mroczkowska 1:6, 6:4, 10:5; Zakordoniec – Oczachowska 6:2, 6:1; Kuczer – Bogucka 5:7, 6:1, 10:8.

Półfinały: Hertel – Nowak 6:0, 6:3; Kuczer – Zakordoniec 6:3, 6:4.

Finał: Kuczer – Hertel 6:4, 6:3.

Chłopcy

Ćwierćfinały: Piątkowski – Błaszczyk 6:0, 6:0, Górka – Osiński 6:4, 6:2; Dudek – Kwiatkowski 6:1, 6:4; Michalski – Gałka 6:4, 6:1.

Półfinały: Piątkowski – Górka 6:4, 6:1; Michalski – Dudek 4:6, 6:2, 10:3.

Finał: Michalski – Piątkowski 6:4, 6:4.

Kategoria: